"ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ" ՓԲԸ-ում թոշակ ստացող թոշակառուների թոշակային քարտին վարկային գիծ | ||
2.1 | Նպատակային/ֆոկուս խմբեր | Առնվազն 1 ամիս Բանկի թոշակային քարտերով և հաշիվներով Բանկում թոշակ ստացող թոշակառուներ |
2.2 | Վարկի նվազագույն գումար | 30.000 ՀՀ դրամ |
2.3 | Ֆոկսու խմբի սահմանաչափ | Մինչև թոշակի 3-ապատիկը Բանկի թոշակային քարտերով և հաշիվներով թոշակ ստացող թոշակառուների համար |
2.4 | Վարկառուի տարիքը | Մինչև 80 տարեկան (ներառյալ)` վարկի մարման պահին |
3 | Ժամկետներ |
3.1 | Պրոդուկտի առավելագույն ժամկետը | 18 ամիս |
3.2 | Պրոդուկտի նվազագույն ժամկետ | 6 ամիս |
3.2 | Հաստատման ժամկետ | Մինչև 1.5 աշխատանքային օր |
3.3 | Վարկային գծի տրամադրման մասին դրական որոշման գործողության առավելագույն ժամկետ | 30 օրացույցային օր` վարկային գծի տրամադրման մասին դրական որոշման կայացման օրվանից |
3.4 | Վարկի տրամադրման ժամկետ
| Հաստատումից հետո մեկ աշխատանքային օրվա ընթացքում |
4 | Դրույքներ և միջնորդավճարներ |
4.1 | Արժույթ | ՀՀ դրամ |
4.2 | Տարեկան տոկոսադրույք | 0% (վարկային գծի ամբողջ ժամկետի տոկոսադրույքի համար սահմանվում է արտոնյալ ժամանակահատված) |
4.3 | Տարեկան փաստացի տոկոսադրույք | 19.5% |
4.4 | Ամսեկան միջնորդավճար սահմանաչափի գումարից | 1.5% |
4.5 | Վարկի տրամադրման միանվագ միջնորդավճար | 0% |
4.6 | Ամսական պարտադիր վճար | Օգտագործված գումարի (պարտքի) 10% |
4.7 | Տուգանքներ | 2 ամիսների ընթացքում մինչև ընթացիկ ամսվա վերջին աշխատանքային օրը (ներառյալ) վարկի օգտագործված մասի 10%-ի հաշվին չմուտքագրելու դեպքում անակցեպտ եղանակով գանձվում է տուգանք` 5000 ՀՀ դրամի չափով: |
4.8 | Ժամկետանցում/տույժեր2 | Ամբողջ պայմանագրի ժամկետանցման դեպքում, այսինքն` երբ լրանում է վարկային գծի մարման վերջնաժամկետը` դադարում է գործել պայմանագրում նշված տոկոսադրույքը և օվերդրաֆտի/վարկային գծի օգտագործված գումարի և հաշվեգրված տոկոսագումարների նկատմամբ կիրառվում է տույժ օրական 0.1 %-ի չափով: |
4.9 | Վարկառուի/երաշխավորողի վարկային պատմությանը ներկայացվող պահանջներ | Դեբետային քարտին վարկային գիծ պրոդուկտի Բանկի ներքին իրավական փաստաթղթերի համաձայն |
4.10 | Քարտին յուրաքանչյուր մուտքագրված գումարից սահմանաչափի մարման % (գանձվում է ավտոմատ կերպով) | 7% |
4.11 | ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի բանկոմատներից և POS տերմինալներից կանխիկ միջոցների տրամադրում | 0% |
4.12 | Վարկային հաշվի գծով քաղվածքի/տեղեկանքի տրամադրում | "ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ" ՓԲԸ գործող "Բանկային հաշիվների բացման և սպասարկման պայմանների և սակագների" համաձայն |
¹ Վարկային գիծը տրամադրվում է "ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ" ՓԲԸ-ի թոշակային քարտերին Բանկում գործող քարտի պայմաններով: | ||
2Ժամկետանց է համարվում հաճախորդի քարտային հաշվին մուտքերի բացակայությունը 55 օրացույցային օրվա ընթացքում անընդմեջ կամ վարկային գծի օգտագործված գումարի (հաշվեգրված տոկոսների հետ միասին) չմարումը վարկային գծի սահմանաչափի ժամկետի ավարտից 15 օրվա ընթացքում: | ||
Բոլոր այլ պայմանները, որոնք հիշատակված չեն տվյալ պայմաններում և սակագներում կարգավորվում են ""ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ" ՓԲԸ-ի դեբետային քարտերին վարկային գծի տրամադրման պայմաններով և սակագներով": | ||
Լրացուցիչ տեղեկություն | ||
Վարկի տրամադրման համար անհրաժեշտ են հետևյալ փաստաթղթերը`
Ուշադրություն` Վարկի տոկոսագումարները հաշվարկվում են անվանական տոկոuադրույքի հիման վրա: Իսկ տարեկան փաստացի տոկոսադրույքը ցույց է տալիս, թե որքան կարժենա վարկը ձեզ համար տոկոսագումարները և այլ վճարները սահմանված ժամկետներում և չափերով կատարելու դեպքում: Տարեկան փաստացի տոկոսադրույքի հաշվարկման կարգը կարող եք գտնել Բանկի ինտերնետային կայքում: Ուշադրություն՝ Դուք իրավունք ունեք հաղորդակցվել ֆինանսական կազմակերպության հետ Ձեր նախընտրած եղանակով՝ փոստային կապի միջոցով կամ էլեկտրոնային եղանակով: էլեկտրոնային եղանակով տեղեկատվության ստացումը ամենահարմարավետն է: Այն հասանելի է 24/7 ռեժիմով, զերծ է թղթային տեղեկատվության կորստի ռիսկերից և ապահովում է գաղտնիություն: Զգուշացում՝ Պարտավորությունների չկատարման դեպքում գրավը պարտավորությունները ծածկելու համար բավարար չլինելու դեպքում պարտավորությունը կարող է մարվել վարկառուի այլ գույքի հաշվին: Ուշադրություն` Հարգելի հաճախորդ` Վարկային հայտի վերաբերյալ դրական որոշում կայացնելուց հետո նախքան վարկային պայմանագրի կնքումը համաձայն ՀՀ ԿԲ խորհրդի 2009թ. հուլիսի 28-ի թիվ 229-Ն որոշմամբ հաստատված «Ֆինանսական կազմակերպությունների գործարար վարվելակերպի կանոնները» կանոնակարգ 8/05-ի» Բանկը Ձեզ տրամադրում է Անհատական թերթիկ, որում կներկայացվեն Ձեզ տրամադրվելիք վարկի անհատական պայմանները: | ||

Кредитная линия на пенсионную карту пенсионерам, получающим пенсию в ЗАО "Банк ВТБ (Армения)" | ||
2.1 | Целевые/фокус группы | Пенсионеры, получающие пенсию в Банке по пенсионным картам и счетам в Банке минимум 1 месяц |
2.2 | Минимальная сумма кредита | 30000 драм РА |
2.3 | Лимит фокус группы | До 3-х кратного размера пенсии для пенсионеров, получающих пенсию по пенсионным картам и счетам Банка |
2.4 | Возраст заемщика | Максимум 80 лет (включительно) на момент погашения кредита |
3 | Сроки |
3.1 | Максимальный срок продукта | 18 месяцев |
3.2 | Минимальный срок кредита | 6 месяцев |
3.3 | Сроки утверждения | До 1.5 (полтора) рабочих дней |
| Максимальный срок действия положительного решения о предоставлении кредитной линии | 30 календарных дней со дня принятия положительного решения о предоставлении кредитной линии |
3.4 | Срок предоставления кредита | В течение одного рабочего дня после утверждения |
4 | Ставки и комиссионные |
4.1 | Валюта | Драм РА |
4.2 | Годовая проц. ставка | 0% (устанавливается льготный период для процентной ставки на весь срок кредитной линии) |
4.3 | Годовая эффективная процентная ставка | 19.5% |
4.4 | Ежемесячная комиссия от суммы лимита | 1.5% |
4.5 | Единовременная комиссия за предоставление кредита | 0% |
4.6 | Ежемесячный обязательный платеж | 10% от использованной суммы (долга) |
4.7 | Штрафы | При невнесении на счет 10% использованной суммы кредита в течениe двух месяцев до последнего рабочего дня (включительно) текущего месяца безакцептно взимается штраф в размере 5000 драм РА. |
4.8 | Просрочка/пени2 | В случае просрочки всего договора, т.е. когда наступила дата окончательного погашения кр.линии, прекращает действие указанная договором процентная ставка и на использованную сумму овердрафта/кредитной линии и начисленных процентов применяется пеня в размере 0.1% ежедневно. |
4.9 | Требования к кредитной истории Заемщика/ поручителя | Согласно внутренним правовым документам Банка по продукту Кредитная линия на дебетовую карту. |
4.10 | Доля погашения лимита от каждой внесенной на карту суммы (взимается автоматически) | 7% |
4.11 | Предоставление наличных средств банкоматами и POS терминалами Банка ВТБ Армения | 0% |
4.12 | Предоставление выписки/справки по кредитному счету | Согласно “Условиям и тарифам открытия и обслуживания банковских счетов физических лиц”, действующим в ЗАО “Банк ВТБ (Армения)” |
¹ Кредитная линия предоставляетя на пенсионные карты ЗАО "Банк ВТБ (Армения)" по дейстувющим в Банке условиям карты. | ||
2 Просрочкой считается отсутствие поступлений на карточный счёт клиента в течение 55 календарных дней подряд или непогашение использованной суммы кредитной линии (вместе с начисленными процентами) в течение 15 дней с даты истечения срока лимита кредитной линии. | ||
Все иные условия, не упомянутые в данных условиях и тарифах, регулируются "Условиями и тарифами предоставления кредитной линии на дебетовые карты ЗАО "Банк ВТБ (Армения)"". | ||
Дополнительная информация | ||
Перечень документов, необходимых для предоставления кредита:
Внимание! Проценты по кредитам рассчитываются на основе номинальной процентной ставки. А фактическая годовая ставка показывает, сколько будет стоить Вам кредит при уплате процентов и других платежей в установленных размерах и в установленные сроки. Порядок расчета фактической годовой процентной ставки можете найти на интернет сайте Банка Внимание! Вы имеете право на коммуникацию с финансовой организацией с помощью выбранного Вами способа – посредством почтовой связи или электронным способом. Получение информации электронным способом самый удобный метод. Он доступен в режиме 24/7, не содержит риск потери бумажной информации и обеспечивает конфиденциальность. Внимание! В случае неисполнения обязательств и недостаточности залога обязательство может быть погашено за счет другого имущества заемщика.
Предупреждение! Уважаемый Клиент, после принятия положительного решения по кредитной заявке и до подписания кредитного договора, в соответствии с Регламентом 8/05 “О правилах делового поведения финансовых организаций”, утвержденного 28-го июля 2009г. решением совета ЦБ РА номер 229-Н, Банк Вам предоставляет Индивидуальный листок, где будут представлены индивидуальные условия предоставляемого Вам кредита.