ՎՏԲ -Հայաստան Բանկը շնորհավորում է բոլոր աշակերտներին և ուսանողներին Գիտելիքի օրվա առթիվ: Առջևում հաջողություններով, ուրախություններով, ուսմանական հոգսերով և ջանքերով լի տարի է:
Կրթված երիտասարդությունը մեր երկրի ապագան է: ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն օգնում է ուսանողներին ինքնաբացահայտել և կատարել առաջին քայլը դեպի մասնագիտական կյանք՝ պարբերաբար կազմակերպելով դասընթացներ, սեմինարներ, վարպետաց դասեր, ինտերակտիվ միջոցառումներ բազմաթիվ համալսարանների ուսանողների և ասպիրանտների համար՝ հիմք դնելով նրանց ապագա հաջողությունների և ձեռքբերումների համար: Մասնագիտական պրակտիկան Բանկում երիտասարդ սերնդին թույլ է տալիս ձեռք բերել հիմնարար գիտելիքներ և հմտություններ, որոնք օգնում են նրանց հետագա կարիերայի զարգացման մեջ:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն ուսանողներին առաջարկում է նաև բանկային տարբեր պրոդուկտներ`աջակցելով կրթության զարգացմանը և ապագա սերնդի նոր գաղափարների ու նախագծերի իրականացմանը:
Բանկը, միջազգային Visa վճարային համակարգի հետ համատեղ, միջին մասնագիտական և բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների ուսանողներին առաջարկում է iStudent քարտ: iStudent քարտը բազմարժութային և միջազգային քարտ է` բացառիկ երիտասարդական դիզայնով, որը թողարկվում է անվճար, սպասարկվում է հատուկ սակագներով և հնարավորություն է տալիս գումար պահել միաժամանակ չորս արժույթով: iStudent քարտով ուսանողները կարող են իրականացնել ներբանկային և միջբանկային փոխանցումներ, վճարել ապրանքների և ծառայությունների համար Հայաստանում և արտերկրում, և ինչն առավել առաջնային է այս սեգմենտի հաճախորդների համար՝ հնարավորություն է տալիս կատարել առցանց գնումներ՝ պաշտպանված անվտանգության ժամանակակից 3D Secure համակարգով:
Վճարային քարտերի օգտագործումը հիանալի հնարավորություն է երիտասարդների մոտ ֆինանսական գրագիտություն սերմանելու, բանկային սպասարկման հմտություններ և դրամական միջոցների նկատմամբ պատասխանատվություն զարգացնելու համար: Վճարային քարտը կանխիկ դրամի փոխարինման հարմար և անվտանգ այլընտրանք է, որը հնարավորություն է տալիս տարատեսակ բանկային գործարքներ իրականացնել Telcell, EasyPay, Idram, Mobidram վճարային տերմինալներով՝ համաձայն Բանկում գործող սակագների:
iStudent քարտը կարող է կատարել նաև ուսումնական հաստատության տարածք մուտք գործելու անցաքարտի գործառույթ: iStudent քարտը հնարավորություն է տալիս քարտապաններին մասնակցել նաև Բանկի կողմից կազմակերպվող տարբեր մարքեթինգային ակցիաների, մրցույթների և միջոցառումների:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն ընդլայնում է կրթություն ստանալու հնարավորությունները և առաջարկում է ձևակերպել ուսանողական վարկեր ոչ միայն տեղական, այլև միջազգային (արտասահմանյան) ուսումնական հաստատություններում ուսման համար, վերապատրաստման տարբեր դասընթացների համար վճարելու, ինչպես նաև վճարովի կրթություն ստացող երեխաների ուսման վարձը վճարելու նպատակով: Վարկը տրամադրվում է տարեկան 6%-16.5% տոկոսադրույքով (փաստացի տոկոսադրույք` 6.17%-24%)` 3 ամսից մինչև 10 տարի մարման ժամկետով: Վարկի նվազագույն գումարը 50 հազար ՀՀ դրամ է, առավելագույնը` 5 միլիոն ՀՀ դրամ:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի iStudent վճարային քարտի վերաբերյալ մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ Բանկի պաշտոնական կայքում` https://www.vtb.am/am/card-view/kid-teen-ew-istudent-vcharayin-k-arter#card-3# հղումով, ուսանողական վարկերի վերաբերյալ՝ https://www.vtb.am/am/credits#sparhoghakan-varker#
հղումով, ինչպես նաև Բանկի մասնաճյուղերում կամ զանգահարելով Կոնտակտային կենտրոն 87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) поздравляет учеников и студентов с Днем знаний и желает удачного учебного года
01.09.2021Банк ВТБ (Армения) поздравляет всех учеников и студентов с Днем знаний. Впереди год, наполненный успехами, радостями, заботами и серьезной учебой!
Образованная молодежь – это будущее нашей страны. Банк ВТБ (Армения) помогает молодому поколению проявить себя и сделать первый шаг в профессиональную жизнь, периодически организовывая тренинги, семинары, мастер-классы, интерактивные мероприятия для студентов и аспирантов многочисленных вузов, закладывая фундамент будущих успехов и достижений. Практика и стажировка в Банке позволяет студентам приобрести ключевые навыки и компетенции, которые помогают им в дальнейшем карьерном развитии.
Банк ВТБ (Армения) предлагает студентам также различные банковские продукты, поддерживая развитие образования и реализацию новый идей и проектов со стороны будущего поколения.
Банк, совместно с международной платежной системой Visa, предлагает студентам средних и высших учебных заведений карту iStudent. Карта iStudent - мультивалютная и международная карта с эксклюзивным молодежным дизайном, которая выпускается бесплатно, обслуживается по специальным тарифам и дает возможность хранить деньги в четырех валютах одновременно. По карте iStudent студенты могут осуществлять внутрибанковские и межбанковские переводы, осуществлять оплату за товары и услуги в Армении и за рубежом, и что особенно приоритетно для этого сегмента – карта дает возможность совершения интернет покупок с защищенной современной системой безопасности 3D Secure. Использование платежных карт - это отличная возможность прививать молодёжи финансовую грамотность, развивать навыки банковского обслуживания, ответственного отношения к денежным средствам. Платежная карта – это удобная и безопасная альтернатива наличным деньгам, которая предоставляет возможность осуществлять различные банковские операции посредством платежных терминалов Telcell, EasyPay, Idram, Mobidram, согласно действующим тарифам Банка ВТБ (Армения).
Карта iStudent включает в себя функцию пропуска для входа студентов на территорию учебного заведения. По карте iStudent держатели карт могут участвовать в различных маркетинговых акциях, конкурсах и мероприятиях, организуемых со стороны Банка.
Банк ВТБ (Армения) расширяет возможности получения образования и предлагает оформить также студенческие кредиты с целью оплаты учебы не только в локальных, но и в международных (иностранных) учебных заведениях, различных курсов обучений, а также кредиты с целью оплаты за учебу детей, получающих платное образование. Кредит оформляется с годовой процентной ставкой 6%-16.5% (фактическая процентная ставка 6.17%-24%) со сроком погашения от 3-х месяцев до 10-и лет. Минимальная сумма кредита составляет 50 тыс., максимальная сумма 5 млн․ драмов РА.
Банк ВТБ (Армения) желает всем хорошего и плодотворного учебного года, высоких достижений, новых открытий и реализации поставленных целей!