ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մեկնարկել է ոսկու գրավադրմամբ վարկերի ակցիա
09.11.2021թ մինչև 30.12.2021թ (ներառյալ) ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն անցկացնում է ոսկյա իրերի գրավադրմամբ վարկերի ակցիա՝ առավել շահավետ պայմաններով։ Բանկը հնարավորություն է ընձեռում ֆիզիկական անձ հաճախորդներին գրավադնել ոսկի Բանկի 67 մասնաճյուղերում և ստանալ ՀՀ դրամով վարկ՝ ցածր փաստացի տոկոսադրույքով:
Հաճախորդները կարող են մինչև դեկտեմբերի 30-ը ներառյալ դիմել Բանկի մասնաճյուղեր և ստանալ ոսկու գրավադրմամբ վարկեր՝ ՀՀ դրամով տարեկան 8%-ից մինչև 13.5% անվանական տոկոսադրույքով, տարեկան փաստացի տոկոսադրույքը կազմում է ընդամենը 17%-18.5%: Վարկի մարման ժամկետը 80 օրից մինչև 3 տարի է։ Վարկառուն իր հայեցողությամբ կարող է ընտրել վարկի մարման հետևյալ տարբերակներից մեկը.
1. մինչև 90 օր ժամկետի դեպքում տոկոսները վճարվում են անմիջապես վարկի տրամադրման պահին, իսկ մնացած տոկոսները վճարվում են վարկի ժամկետի ավարտին` մայր գումարի հետ միասին,
2. վարկի ամբողջ ժամկետի համար տոկոսները վճարվում են ամսական, իսկ վարկի մայր գումարը վճարվում է ժամկետի վերջում,
3. անուիտետային վճարումներ՝ ըստ ժամանակացույցի:
Վարկը տրամադրվում է հաշված րոպեների ընթացքում՝ հենց տեղում՝ ոսկերիչ-գնահատողի կողմից ոսկին գնահատելուց հետո։ Հայտի դիտարկման և վարկի սպասարկման վճարներ նախատեսված չեն: Վարկ ստանալու համար պահանջվում է փաստաթղթերի նվազագույն փաթեթ՝ անձը հաստատող փաստաթուղթ և հանրային ծառայությունների համարանիշ (սոցիալական քարտ):
Ոսկյա իրերի գրավադրմամբ վարկերի շրջանակներում վարկը տրամադրվում է ոսկու գնահատված արժեքի մինչև 150%-ի չափով։
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն իր հաճախորդներին բացառիկ հնարավորություն է ընձեռում ձեռք բերել ստանդարտացված ոսկու ձուլակտորներ վարկով՝ ձևակերպելով այն որպես գրավ անմիջապես գնման պահին:
Հիշեցնենք, որ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է նաև օգտվել այլ բանկերից և վարկային կազմակերպություններից լոմբարդային վարկերի գնման ծառայությունից՝ գրավի գնահատված արժեքից 30%-ով ավելի գումար ստանալու հնարավորությամբ։ Իսկ ոսկյա իրերի գրավադրմամբ վարկեր ունեցող վարկառու-հաճախորդներին ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հնարավորություն է տալիս պարբերաբար ավելացնել գործող վարկի չափը մինչև 10%:
Ակցիայի պայմանների մասին առավել մանրամասն կարելի է տեղեկանալ Բանկի մասնաճյուղերում, պաշտոնական կայքում՝ https://www.vtb.am/am/promotion/shahavet-paymannerov-oskya-ireri-gravadrmamb-varkeri-akts-ia հղումով կամ զանգահարելով Կոնտակտային կենտրոն՝ 87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) запустил акцию по кредитам под залог золота
С 09.11.2021г. до 30.12.2021г. (включительно) Банк ВТБ (Армения) проводит акцию по кредитам под залог золотых изделий с наиболее выгодными условиями. Банк предоставляет возможность клиентам-физическим лицам заложить золото в 67 филиалах Банка и получить кредит в драмах РА по низкой эффективной ставке.
Клиенты могут до 30-го декабря, включительно, обратиться в филиалы Банка и получить кредит под залог золота в драмах РА по годовой номинальной процентной ставке от 8% до 13.5%, эффективная годовая процентная ставка всего- 17%-18.5%.
Срок погашения кредита -от 80-и дней до 3-х лет. Для погашения кредита заемщик может выбрать один из предложенных способов:
1. проценты за период до 90 дней выплачиваются сразу, при выдаче кредита, а остальная часть процентов – в конце срока кредита, вместе с основной суммой;
2. проценты за весь срок кредита выплачиваются ежемесячно, а основная сумма кредита – в конце срока;
3. аннуитетные платежи по графику.
Кредит выдается за считанные минуты здесь же, на месте, после оценки золота ювелиром-оценщиком. Комиссия за рассмотрение заявки и обслуживание кредита не предусмотрены. Для получения кредита запрашивается минимальный пакет документов - документ, удостоверяющий личность, и номер общественных услуг (социальная карта).
В рамках кредитов под залог золота кредит выдается в размере до 150% от оцененной стоимости золота.
Банк ВТБ (Армения) предоставляет клиентам уникальную возможность приобрести в кредит стандартизированные золотые слитки, путем оформления их в качестве залога непосредственно в момент покупки.
Напомним, что Банк ВТБ (Армения) предлагает воспользоваться также услугой выкупа ломбардных кредитов из других банков и кредитных организаций с возможностью получения суммы на 30% больше от оценочной стоимости залога.  А клиентам- заемщикам кредитов под залог золотых изделий Банк ВТБ (Армения) предоставляет возможность периодически увеличивать сумму действующего кредита до 10%.
Более подробную информацию об условиях акции можно узнать в филиалах Банка, на официальном сайте по ссылке https://www.vtb.am/ru/promotion/shahavet-paymannerov-oskya-ireri-gravadrmamb-varkeri-akts-ia  или позвонив в Контактный центр по номеру 87-87.