Շահավետ պայմաններով ոսկյա իրերի գրավադրմամբ վարկերի ակցիա
09.11.2021թ․-ից մինչև 30.12.2021թ. (ներառյալ) ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն անցկացնում է շահավետ պայմաններով ոսկյա իրերի գրավադրմամբ վարկերի ակցիա: Բանկը ընձեռնում է հնարավորություն` Բանկի 67 մասնաճյուղերում գրավադնել Ձեր ոսկյա իրերը և ստանալ ՀՀ դրամով վարկ՝ ցածր փաստացի տոկոսադրույքով:
Վարկավորման հիմնական պայմաններ.
- Վարկի անվանական տարեկան տոկոսադրույք` 8%-13.5%:
- Վարկի փաստացի տարեկան տոկոսադրույք` 17%-18.5%:
- Հայտի դիտարկման և սպասարկման միջնորդավճարներ նախատեսված չեն: Առկա է վարկի տրամադրման միանվագ միջնորդավճար:
- Վարկի մարման եղանակ՝ ընտրվում է հաճախորդի կողմից ըստ իր հայեցողության՝
- մինչև 90 օրվա տոկոսագումարները վճարվում են վարկի տրամադրման պահին, իսկ մնացած տոկոսագումար ները` ժամկետի ավարտին` հիմնական գումարի հետ միասին,
- վարկի ամբողջ ժամկետի համար տոկոսագումարները վճարվում են յուրաքանչյուր ամիս, իսկ վարկի հիմնական գումարը` ժամկետի ավարտին,
- անուիտետային վճարումեր:
- Վարկի առավելագույն ժամկետ` 3 տարի:
ՎՏԲ-Հայստան Բանկի ոսկյա իրերի գրավադրմամբ վարկավորման շրջանակներում վարկի առավելագույն հարաբերակցությունը գրավի գնահատված արժեքի նկատմամբ կազմում է 150%:
ՎՏԲ-Հայստան Բանկի ոսկյա իրերի գրավադրմամբ վարկերի այլ առավելությունները.
- Վարկի տրամադրման որոշումը կայացվում է հաշված րոպեների ընթացքում:
- Վարկի ձևակերպումը կատարվում է տեղում` հաշված րոպեների ընթացքում:
- Վարկը ստանալու համար անհրաժեշտ է ներկայացնել փաստաթղթերի նվազագույն փաթեթ`
- անձը հաստատող փաստաթուղթ,
- սոցիալական քարտ կամ հանրային ծառայությունների համարանիշ /կամ վերջինիս բացակայության մասին տեղեկանք/:

Акция по кредитам под залог золотых изделий с выгодными условиями
С 09.11.2021г. до 30.12.2021г. (включительно) Банк ВТБ (Армения) проводит акцию по кредитам под залог золотых изделий с выгодными условиями. Банк предоставляет Вам возможность заложить Ваши золотые изделия в 67 филиалах Банка и получить кредит в драмах РА с низкой эффективной ставкой.
- Годовая номинальная процентная ставка кредита – 8%-13.5%.
- Годовая эффективная процентная ставка кредита –17%-18.5%.
- Комиссии за рассмотрение заявки и обслуживание кредита не предусмотрены. Есть единовременная комиссия за выдачу кредита.
- Способ погашения кредита - выбирает сам клиент на свое усмотрение:
- проценты за срок до 90 дней выплачиваются при выдаче кредита, а остальная часть процентов – в конце срока кредита, вместе с основной суммой кредита,
- проценты за весь срок кредита выплачиваются ежемесячно, а основная сумма кредита – в конце срока,
- аннуитетные платежи.
- Максимальный срок кредита - 3 года.
В рамках кредитования под залог золотых изделий Банка ВТБ (Армения) максимальное соотношение кредита и стоимости оцененного залога составляет 150%.