ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մեկնարկում է անշարժ գույքի գրավադրմամբ վարկեր
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն, առաջնորդվելով իր հաճախորդների պահանջմունքներով, շարունակում է ընդլայնել իր պրոդուկտների շարքը: Այս անգամ Բանկը մեկնարկում է անշարժ գույքի գրավով սպառողական վարկերի տրամադրում: Վարկը տրամադրվում է ֆիզիկական անձանց ցանկացած նպատակով և կարող է հանդիսանալ լավագույն լուծում հաճախորդի սպառողական ծախսերի իրականացման համար:
Անշարժ գույքի գրավով սպառողական վարկի գլխավոր առավելությունը՝ մինչև 10 մլն ՀՀ դրամ գումարի չափով վարկ ձևակերպելու հնարավորությունն է՝  միայն հաճախորդի աշխատանքի առկայության փաստի հիման վրա՝ առանց վճարունակության լրացուցիչ ստուգումներ իրականացնելու:
Վարկն ունի նաև հետևյալ առավելությունները․
• Բանկի կողմից տրամադրված դրամական միջոցների օգտագործման նպատակայնության բացակայություն: Հաճախորդը հնարավորություն ունի վարկն օգտագործել իր հայեցողությամբ՝ տարբեր սպառողական նպատակներով:
• Վարկային միջոցներ ստանալու արագ ընթացակարգ. վարկի տրամադրման մասին նախնական որոշումը կայացվում է 2 աշխատանքային օրվա ընթացքում:
• Վարկը տրամադրվում  է միանվագ, անկանխիկ եղանակով՝ հաճախորդի անունով բացված բանկային հաշվին:
• վարկի տարեկան անվանական տոկոսադրույք` 13.6% կամ 14,6% (տարեկան փաստացի տոկոսադրույք` 17.7%-21.9%)
• վարկի գումար` 800 հազարից մինչև 50 միլիոն ՀՀ դրամ, սակայն ոչ ավել, քան գրավի արժեքի 60%-ը (կախված գույքի գտնվելու վայրից)
• վարկի ժամկետ՝ 1-ից մինչև 10 տարի
• վարկի մարման եղանակ՝ անուիտետային հավասարաչափ ամենամսյա վճարումներ, իսկ վարկի վաղաժամկետ մարման դեպքում տուգանք չի կիրառվում:
Վարկի ապահովման միջոց կարող են հանդիսանալ ՀՀ տարածքում գտնվող բնակարաններ, բնակելի շենքեր, գրասենյակային տարածքներ, գործող խանութներ, ռեստորաններ/սրճարաններ, հյուրանոցային համալիրներ: Գրավի շուկայական արժեքի գնահատումը Բանկն իրականացնում է անվճար:
Վարկը տրամադրվում է ՀՀ ռեզիդենտ ֆիզիկական անձի անունով, ով ունի մշտական ​​գրանցում կամ փաստացի բնակության վայր: Վարկի այս տեսակն, անհրաժեշտության դեպքում, հնարավորություն է տալիս ներգրավել նաև համավարկառու (ոչ ավելի, քան 2 անձ), ով պետք է ազգակցական կապ ունենա վարկառուի հետ:
Վարկի  պայմանների, ինչպես նաև պահանջների և կիրառվող միջնորդավճարների  վերաբերյալ առավել մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ Բանկի կայքում՝ https://www.vtb.am/am/credits/ansharzh-gowyk-i-gravov-vark հղումով, Բանկի մասնաճյուղերում կամ զանգահարելով Կոնտակտային կենտրոն՝ 87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) запускает потребительские кредиты под залог недвижимости
Банк ВТБ (Армения), ориентируясь на потребностях своих клиентов, продолжает расширять продуктовую линейку. На этот раз Банк предлагает потребительские кредиты под залог недвижимого имущества. Кредит предоставляется физическим лицам на любые цели и может стать наилучшим решением для покрытия потребительских расходов.
Главным преимуществом потребительского кредита под залог недвижимости является возможность оформления кредита на сумму до 10 млн. драмов РА только на основании факта работы клиента, без дополнительных проверок платёжеспособности.
Кредит имеет также следующие преимущества:
-   исключена необходимость отслеживания Банком целевого использования кредита. Клиент имеет возможность использовать кредитные средства на различные потребительские цели по своему усмотрению.
- быстрая процедура получения кредитных средств: максимальный срок принятия предварительного решения 2 рабочих дня.
- выдача кредита осуществляется единовременно, в безналичной форме на банковский счет клиента.
• годовая номинальная процентная ставка - 13.6% или 14.6% (эффективная годовая процентная ставка 17.7%-21.9%)
• сумма кредита- от 800 тыс. до 50 млн. драмов РА, но не более 60% от стоимости залога (в зависимости от местонахождения недвижимости)
• срок кредита- от 1-го года до 10-и лет
• способ погашения – аннуитетные равномерные ежемесячные платежи, а в случае досрочного погашения кредита, штраф не применяется.
Обеспечением кредита могут быть квартиры, жилые дома, офисные территории, действующие магазины, рестораны/кафе, гостиничные комплексы на территории РА. Оценка рыночной стоимости залога осуществляется со стороны Банка бесплатно.
Кредит может быть оформлен на имя физического лица, являющегося резидентом РА, имеющим постоянную прописку или фактическое местожительство. Данный вид кредита предоставляет возможность при необходимости привлечения также созаемщика (не более чем 2-х), который должен быть в родственных связях с заемщиком.
Более подробную информацию об условиях кредита, а также требованиях и применяемых комиссиях можно узнать на сайте Банка по ссылке https://www.vtb.am/ru/credits/ansharzh-gowyk-i-gravov-vark, филиалах Банка или позвонив в Контактный центр Банка по номеру 87-87.