| Սբերբանկ ՀԲԸ Մոսկվա, Ռուսաստան | SWIFT: SABRRUMM | 30111810300000000065 | RUB |
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կողմից փողերի լվացման և ահաբեկչության ֆինանսավորման և զանգվածային ոչնչացման զենքի տարածման դեմ պայքարի ոլորտում իրականացվող միջոցների առնչությամբ
Սույնով արտահայտում ենք մեր հարգանքը և տեղեկացնում, որ ի կատարում 26.05.2008թ. ՀՕ-80-Ն «Փողերի լվացման և ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի մասին» ՀՀ օրենքի, «Փողերի լվացման և ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի ոլորտում ֆինանսական հաստատությունների համար սահմանվող նվազագույն պահանջների մասին» կանոնակարգի, «Ֆինանսական հաստատությունների կողմից փողերի լվացմանև ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի ոլորտում ռիսկերի վրա հիմնված ֆինանսական հաստատությունների կողմից մոտեցման կիրառման մասին» կանոնակարգի, «Փողերի լվացմանև ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի ոլորտում տիպաբանություններ»-ի, մշակվել և հաստատվել են «Ներքին հսկողության կանոններ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում հանցավոր ճանապարհով ստացված եկամուտների օրիկանացմանը /լվացման/ ևահաբեկչության ֆինանսավորմանը կամ զանգվածային ոչնչացման զենքի տարածմանը հակազդման նպատակով»:
Ներքին հսկողությունը հանցավոր եկամուտների օրիկանացմանը և ահաբեկչության ֆինանսավորմանը և զանգվածային ոչնչացման զենքի տարածմանը հակազդման նպատակով (այսուհետ՝ ՓԿ/ԱՖ և ԶՈԶՏՀ) իրականացվում է վերը նշված փաստաթղթերի հիման վրա:
Տեղեկացնում ենք նաև, որ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը կապեր չի հաստատում այն ոչ ռեզիդենտ բանկերի հետ, որոնք չունեն մշտապես գործող կառավարման մարմիններ իրենց գրանցման պետությունների տարածքում:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը չունի հաշիվներ այն պետություններում (տարածքներում) գրանցված բանկերում, որոնց վերաբերյալ միջազգային աղբյուրներից կարող էր հայտնի դառնալ, որ նրանք չեն պահպանում փողերի լվացման և ահաբեկչության ֆինանսավորման և զանգվածային ոչնչացման զենքի տարածման դեմ ուղղված ընդունված ստանդարտները:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի սեփականատերերի կառուցվածքի վերաբերյալ տեղեկատվությունը տեղադրված է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի պաշտոնական կայքում:

ПАО Сбербанк Москва, Россия | SWIFT: SABRRUMM | 30111810300000000065 | RUB |
Касательно мер, осуществляемых Банком ВТБ (Армения) в сфере борьбы против отмывания денег и финансирования терроризма и финансирования распространения оружия массового уничтожения.
Настоящим выражаем Вам свое почтение и сообщаем, что во исполнение требований закона Республики Армения от 26.05.2008 № ՀՕ-80-Ն «О борьбе против отмывания денег и финансирования терроризма», Положения “О минимальных требованиях, устанавливаемых для финансовых учреждений в сфере борьбы с отмыванием денег и финансированием терроризма, Положения “О применении финансовыми учреждениями подхода, основанного на рисках в сфере борьбы с отмыванием денег и финансированием терроризма”, “Типологий в сфере отмывания денежных средств и финансирования терроризма” разработаны и утверждены «Правила внутреннего контроля в целях противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма или финансированию распространения оружия массового уничтожения в Банке ВТБ (Армения)».
Внутренний контроль в целях противодействия легализации преступных доходов, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения (далее – ПОД/ФТ и ФРОМУ) осуществляется на основании вышеуказанных документов.
Сообщаем, что Банк ВТБ (Армения) не устанавливает и не поддерживает отношения с банками-нерезидентами, не имеющими на территориях государств, в которых они зарегистрированы, постоянно действующих органов управления.
Банк ВТБ (Армения) не имеет счетов в банках, зарегистрированных в государствах (на территориях), о которых из международных источников могло бы быть известно, что они не соблюдают общепринятых стандартов против отмывания денег, и финансирования терроризма или финансирования распространения оружия массового уничтожения.
Информация относительно структуры собственников Банка ВТБ (Армения) размещена на официальном сайте Банка ВТБ (Армения).