ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը պատրաստ է աջակցել իր հաճախորդներին արժեթղթերում ներդրումների հետ կապված խորհրդատվության տրամադրման հարցերում: Այս ծառայությունը կարող է մատուցվել նաև Բանկին դիմած թողարկողներին, թողարկման գործընթացի կազմակերպման շրջանակներում։
Այս ծառայությունների շրջանակում «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ իրականացնում է նաև խորհրդատվության տրամադրումն ընկերություններին` կապիտալի կառուցվածքի, կորպորատիվ ռազմավարության հարցերի վերաբերյալ, ընկերությունների վերակազմակերպման հետ կապված խորհրդատվական և այլ ծառայությունների մատուցում:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ կարող է իրականացնել նաև արժեթղթերով գործարքների հետ կապված հետազոտությունների, ֆինանսական վերլուծությունների և այլ ընդհանուր ներդրումային առաջարկությունների կազմում և տարածում:

ЗАО “Банк ВТБ (Армения)” готовo оказать содействие своим клиентам, по вопросам предоставления консультаций относительно ценных бумаг. Данная услуга может быть оказана также эмитентам, которые обратились к Банку, в рамках процесса организации выпуска ценных бумаг.
В рамках этой услуги ЗАО “Банк ВТБ (Армения)” осуществляет также предоставление консультаций компаниям относительно структуры капитала, вопросов корпоративной политики, реорганизации и предоставление консультативных услуг по иным вопросам.
ЗАО “Банк ВТБ (Армения)” имеет возможность также осуществлять составление и распространение материалов по изучению сделок с ценными бумагами, по финансовым анализам и другим инвестиционным предложениям.