Ֆիզիկական անձանցՎՏԲ-Հայաստան Բանկ ՓԲԸ-ում դրամական փոխանցման ուղարկում կամ ստացման համար անհրաժեշտ փաստատթղթերի ցանկ
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ ՓԲԸ-ում դրամական փոխանցման ուղարկում կամ ստացման համար անհրաժեշտ փաստատթղթերի ցանկ
ՀՀքաղաքացիներիհամար` անձնագիր (ինչպես նաև կենսաչափական անձնագիր), նույնականացման քարտ, զինվորական գրքույկ (ժամկետային պարտադիր զինվորական ծառայության մեջ գտնվող անձանց համար):
Փախստականիհամար` փախստականի նույնականացման քարտ կամ մինչև 01.07.2016թ.-ը տրամադրված և վավեր փախստականի կոնվենցիոն ճամփորդական փաստաթուղթ:
Օտարերկրյա քաղաքացիների համար` օտարերկրյա պետության անձնագիր կամ միջազգայնորեն ճանաչված անձը հաստատող փաստաթուղթ կամ ՀՀ հատուկ կարգավիճակի անձնագիր կամ կացության վկայական: Միայն ՌԴ քաղաքացիների համար` ներքին անձնագիր, եթե ՀՀ պետական սահմանը հատվել է այդ ներքին անձնագրով:

Список документов, необходимых для отправки или получения денежных переводов
- Для граждан РА - паспорт (а также биометрический паспорт), идентификационная карта, военный билет (только для лиц, находящихся на обязательной военной службе);
- Для заявителей на получение убежища - свидетельство, удостоверяющее личность заявителя на убежище;
- Для беженца - идентификационная карта беженца или действительный конвенционный дорожный документ беженца, предоставленный до 01.07.2016г.;
- Для иностранных граждан - паспорт иностранного государства или международно-признанные документы, удостоверяющий личность или паспорт особого статуса РА или вид на жительство. Внутренний паспорт, если гражданин иностранного государства на основании международного договора РА пересек государственную границу РА с паспортом, не предназначенным для путешествия, однако действительным в иностранном государстве.