«ՎՏԲ - Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ում ««ՎՏԲ Բանկ» ՀԲԸ-ից դրամական փոխանցումներ հեռախոսահամարի միջոցով» ծառայության պայմաններ
- ««ՎՏԲ Բանկ» ՀԲԸ–ից դրամական փոխանցումներ հեռախոսահամարի միջոցով» ծառայությունը հնարավորություն է տալիս «ՎՏԲ - Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ ֆիզիկական անձ հաճախորդներին միայն բջջային հեռախոսահամար տրամադրելով ստանալ «ՎՏԲ Բանկ» ՀԲԸ-ի էլեկտրոնային հարթակների միջոցով ՌԴ-ից ուղարկված փոխանցումներ՝ իր քարտին/բանկային հաշվին:
- Ծառայության հիմնական պայմաններն են՝
Փոխնցող բանկ | «ՎՏԲ Բանկ» ՀԲԸ |
Ստացման բանկ | «ՎՏԲ - Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ |
Փոխանցող | «ՎՏԲ Բանկ» ՀԲԸ հաճախորդ |
Ստացող | «ՎՏԲ - Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ հաճախորդ |
Փոխանցման արժույթ | ՌԴ ռուբլի |
Ստացման արժույթ | ՀՀ դրամ |
Փոխանցման եղանակ | «ВТБ Онлайн» հավելված (կամ այլ հարթակ «ՎՏԲ Բանկ» ՀԲԸ կողմից ծառայության մատուցման շրջանակներում) |
Ստացման եղանակ | - ստացողի՝ Բանկում գործող ՀՀ դրամով քարտային/բանկային հաշիվ,
- մինչև գումարի հաշվեգրումը Ստացողի քարտային/բանկային հաշվին կատարվում է ՌԴ ռուբլու փոխանակում ՀՀ դրամի՝ գործարքի պահին տվյալ ծառայության շրջանակներում սահմանված Բանկում գործող ՌԴ ռուբլու փոխարժեքով:
Փոխանցման միջնորդավճար | Համաձայն «ՎՏԲ Բանկ» ՀԲԸ կողմից սահմանված սակագների, որոնք հրապարակվում են «ՎՏԲ Բանկ» ՀԲԸ պաշտոնական ինտերնետային կայքում: |
Օրական մեկ գործարքի առավելագույն գումար | 50,000 ՌԴ ռուբլի |
Փոխանցումների ստացման ամսական առավելագույն գումար միևնույն հեռախոսահամարին | 300,000 ՌԴ ռուբլի |
Ծառայության աշխատանքային ռեժիմ | 24/7 |
Փոխանցման տևողություն | 1 րոպե |
Սահմանափակումներ | Փոխանցման հաշվեգրումը հաճախորդի քարտին/հաշվին Բանկի կողմից մերժվում է եթե՝ - Հաճախորդը Բանկում ունի գործող միայն Հատուկ հաշիվ/քարտ (այն է՝ Սոցիալական ապահովության հաշիվ/քարտ, Միանվագ դրամական վճարի հաշիվ, Պատվովճարի հաշիվ, Հատուցման հաշիվ/քարտ, Սոց․ փաթեթի հաշիվ և կառավարության այլ ծրագրերով սահմանված հատուկ հաշիվներ),
- Հաճախորդը Բանկում չունի ՀՀ դրամով հաշիվ,
- Փոխանցողը/Ստացողը չի անցել Բանկի ներքին իրավական ակտերով սահմանված ստուգումները,
- Փոխանցողի կողմից տրամադրված հեռախոսահամարով Բանկում Հաճախորդ չի գտնվել կամ գրանցված է մեկից ավել Հաճախորդ:
Փոխանցման հաշվեգրման եղանակ | - եթե Հաճախորդը Բանկում ունի մեկից ավելի գործող քարտ/բանկային հաշիվ, ապա փոխանցման հաշվեգրման առաջնահերթությունը տրում է քարտին,
- մեկից ավելի գործող քարտի/բանկային հաշվի առկայության դեպքում փոխանցման հաշվեգրման առաջնահերթությունը տրվում է ամսաթվով վերջին բացված գործող քարտին/բանկային հաշվին,
- Հաճախորդի քարտին վարկային գծի առկայության դեպքում փոխանցումը չի հաշվեգրվում այդ քարտին, բացառությամբ այն դեպքի, երբ Հաճախորդն ունի միայն վարկային գծի առկայությամբ քարտ/եր (վարկային գծի առկայությամբ երկու և ավել քարտերի դեպքում փոխանցումը հաշվեգրվում է համաձայն 2-րդ կետի պայմանի):
Փոխանցման կանխիկացման սակագներ | Հաճախորդի ՀՀ դրամով քարտին/բանկային հաշվին հաշվեգրված փոխանցումը կանխիկացվում է (կամ կատարվում են այլ գործարքներ) համաձայն տվյալ քարտի/բանկային հաշվի համար գործող սակագների: |

Условия обслуживания услуги «Денежные переводы из ПАО «Банк ВТБ» по номеру телефона» в ЗАО «Банк ВТБ (Армения)»
- Услуга «Денежные переводы по номеру телефона из ПАО «Банк ВТБ»» дает возможность физическим лицам ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» получать переводы, отправленные из РФ через электронные платформы ПАО «Банк ВТБ» на свою карту/банковский счет, предоставляя только номер мобильного телефона.
- Основные условия Услуги:
Банк-отправитель | ПАО «Банк ВТБ» |
Банк-получатель | ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» |
Отправитель | Клиент ПАО «Банк ВТБ» |
Получатель | Клиент ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» |
Валюта отправки перевода | Рубли РФ |
Валюта получения перевода | Драмы РА |
Метод отправки перевода | «ВТБ онлайн» приложение (или другая платформа в рамках предоставления услуги ПАО «Банк ВТБ») |
Способ получения перевода | - действующий в Банке карточный/банковский счет Получателя в драмах РА,
- до зачисления суммы на карточный/банковский счет Получателя осуществляется обмен рубля РФ на драмы РА по курсу рубля РФ, установленному в рамках данной услуги действующему в Банке на момент операции․
Комиссия | Согласно тарифам, установленным ПАО «Банк ВТБ», которые публикуются на официальном интернет-сайте ПАО «Банк ВТБ». |
Максимальная сумма одного перевода в день | 150,000 рубли РФ |
Максимальная ежемесячная сумма получения переводов на тот же номер телефона | 600,000 рубли РФ |
Режим работы Услуги | 24/7 |
Скорость перевода | 1 минута |
Ограничения | Зачисление перевода на карту/счет Получателя отклоняется Банком, если: - Клиент имеет действующий в Банке только специальный счет/карту (т.е. счет/карту социального обеспечения, счет Единовременных выплат, счет Вознограждения, счет/карту Возмещения, счет Социального пакета и специальные счета, действующие в рамках иных государственных программ);
- у Клиента нет счета в драмах РА в Банке;
- Отправитель/получатель не прошел проверки, установленные внутренними правовыми актами Банка;
- по предоставленному Отправителем номеру телефона в Банке клиент не найден или зарегистрировано более одного клиента.
Метод начисления перевода | - если Клиент имеет в Банке более одной действующей карты/банкоского счета, то приоритет зачисления перевода отдается карте;
- при наличии более одной действующей карты/банковского счета приоритет зачисления перевода отдается действующей карте банковскому счету с последней датой открытия;
- при наличии кредитной линии на карте Клиента перевод не зачисляется на эту карту, за исключением случаев, когда у Клиента есть только кредитная карта/ы (в случае наличия двух и более карт с кредитной линией перевод зачисляется согласно условиям пункта 2).
Тариф за обналичивание перевода | Перевод, зачисленный на карту/банковский счет Клиента в драмах РА, обналичивается (или осуществляются иные операции) согласно действующим тарифам для данной карты/банковского счета. |