Սկզբնական փուլում պահանջվող փաստաթղթեր |
2. | Անձը հաստատող փաստաթուղթ - ՀՀ քազաքացիների դեպքում` անձնագիր կամ նույնականացման քարտ, ոչ ՀՀ քաղաքացիների դեպքում` անձը հաստատող փաստաթուղթ* ՀՀ քաղաքացու դեպքում` հանրային ծառայությունների համարանիշ (սոցիալական քարտ) կամ նույնականացման քարտ**, հանրային ծառայությունների համարանիշի (սոցիալական քարտի) կամ նույնականացման քարտի բացակայության դեպքում` հանրային ծառայությունների համարանիշ չստանալու վերաբերյալ տեղեկանք Եթե Վարկառուն/Համավարկառուն ամուսնացած է, նաև կնոջ/ամուսնու փաստաթղթերը: **Նույնականացման քարտի ներկայացման դեպքում պարտադիր է հանրային ծառայությունների համարանիշի առկայությունը նույնականացման քարտի վրա: | ✓ |
3. | Հիմնական գործատուից եկամուտների վերաբերյալ տեղեկանք և/կամ այլ եկամուտները հավաստող փաստաթղթեր*** կամ եկամուտները հաստատող փաստաթղթերի պատճեններ**** | ✓ |
4. | Վաճառողի անձը հաստատող փաստաթուղթ (բացառությամբ ՀՀ ավտոմեքենայի ներմուծման և ներմուծումից ոչ ավել քան 30 օր առաջ ավտովարկավորման հայտի ներկայացման): |
5. | Եթե ՏՄ-ն ՀՀ տարածք է ներմուծվել ոչ ավել, քան 30 օր առաջ` սեփականության վկայական (եթե ավտոմեքենան հաշվառված է ՃՈ-ում), տեխ. անձնագիր (այդ թվում` ժամանակավոր/առկայության դեպքում/) կամ մաքսային հայտարարագիր կամ փոխադրման ամփոփագիր: |
6. | Անհրաժեշտության դեպքում Բանկի կողմից կարող են պահաջվել այլ փաստաթղթեր | ✓ |
*** Տեղեկանքը չի պահանջվում Վարկառուից, եթե վերջինս ստանում է աշխատավարձ Բանկի միջոցով:
Ավտոմեքենայի ձեռքբերման ժամանակ եկամուտները հավաստիացնող փաստաթղթեր չեն պահանջվում Պրոդուկտի պայմաններում և սակագներում այն պայմանի դեպքում, որի պարագայում չի կատարվում հաճախորդի վճարունակության վերլուծություն:

| Заемщик | Созаемщик/ Поручитель | |
2. | Документ, удостоверяющий личность – в случае граждан РА паспорт или ID карта, в случае неграждан РА – документ, удостоверяющий личность* Для гражданина РА номер общественных услуг (социальная карта) или ID карта**, при отсутствии номерa общественных услуг (социальной карты) или ID карты справка о неполучении номера общественных услуг. В случае, если Заемщик/Созаемщик замужем/женат также документы мужа/жены. ** В случае предъявления ID карты обязательным условием является наличие на ID карте номера общественных услуг. | ✓ | |
3. | Справка о доходах от основного работодателя и/или документы, подтверждающие иные доходы,*** или копии документов, удостоверяющих доходы **** | ✓ | |
4. | Документ, удостоверяющий личность продавца (за исключением ввоза автомобиля в РА и подачи заявки на автокредит не более чем за 30 дней со дня ввоза) |
5. | В случае если ТС ввезен в РА не более чем за 30 дней, - свидетельство собственности (если автомобиль состоит на учете в УДП), тех. паспорт (в том числе временный) /при наличии/) или таможенная декларация или бюллетень перевозки |
6. | В случае необходимости со стороны Банка могут быть потребованы иные документы. | ✓ |
*** Справка не требуется от Заемщика, получающего заработную плату в Банке. Документы, подтверждающие доходы, не требуются в случае соблюдения со стороны клиента условия, указанного в Условиях и тарифах продукта, при котором не анализируется платежеспособность клиента.