Ավանդի նվազագույն գումար | 30 օր | 60 օր | 90 օր | 120 օր | 150 օր | 180 օր | 270 օր | 365 օր | 540 օր | 730 օր | 1095 օր | 1460 օր |
2.1. Ավանդը ներդրվում է ՀՀ ռեզիդենտ և ոչ ռեզիդենտ Բանկի Պրիվիլեգիա մասնաճյուղի հաճախորդ հանդիսացող ֆիզիկական անձի կողմից:
2.2. Ավանդը ներդրվում է ՀՀ դրամ,Եվրո և ՌԴ ռուբլի արժույթներով:
2.3. Ավանդի ներդրման նվազագույն գումարը կազմում է 30.000 ՀՀ դրամ,100 Եվրո 10.000 ՌԴ ռուբլի:
2.4. Ավանդի առավելագույն չափը սահմանվում է մինչև 120.000 Եվրո կամ 8.000.000 ՌԴ ռուբլի (ՀՀ դրամի դեպքում Ավանդի առավելագույն գումար սահմանված չէ): 120.000 Եվրո կամ 8.000.000 ՌԴ ռուբլուց ավել գումարի ավանդները ներգրավվում են պայմանագրային հիմունքներով:
2.5. Ավանդը լրացուցիչ մուտքագրումներով է և առանց ելքագրումների: Ավանդին լրացուցիչ վերջին մուտքագրումը կարող է կատարվել մինչև ավանդի մարման ժամկետից 30 օրացուցային օր առաջ:
2.6. Ավանդի ժամկետը սահմանվում է 30 օրից մինչև 1460 օր: Այն դեպքում, եթե Ավանդի վերջնաժամկետը ոչ աշխատանքային օր է, ապա Ավանդի գումարը վերադարձվում է հաջորդ աշխատանքային օրը, իսկ Ավանդի դիմաց տոկոսագումարները հաշվարկվում են Ավանդի` պայմանագրով սահմանված ժամկետի համար` ավելացված նաև ոչ աշխատանքային օրերի համար հաշվարկված տոկոսագումարները:
2.7. Ավանդի դիմաց հաշվեգրված տոկոսագումարները վճարվում են Ավանդի ժամկետի ավարտին կամ ամսական պարբերականությամբ: Ամսական պարբերականությամբ տոկոսագումարների վճարմամբ ավանդ ներդնելու դեպքում կիրառվում է շեղում «Պրոգրես (Պրիվիլեգիա)»ավանդի համար գործող տոկոսադրույքից հետևյալ չափով` ՀՀ դրամ` (-0.40%), Եվրո` (-0.01%), Ռուսական ռուբլի` (-0.1%): Ավանդի դիմաց հաշվեգրված տոկոսագումարները վճարվում են Ավանդատուի հաշվին Ավանդի ներդրման հաջորդ օրվանից սկսված յուրաքանչյուր ամիս (30 օրացուցային օր պարբերականությամբ): Ավանդատուի ընտրությամբ, տոկոսագումարները կարող են կապիտալացվել Ավանդի գումարին և ավտոմատ երկարաձգվել:
2.8. ՀՀ դրամ արժույթով Ավանդ ներդնելու դեպքում տոկոսագումարների վճարումը կարող է իրականացվել նաև «ժամկետի սկզբում» եղանակով (բացառությամբ 540, 730, 1095 և 1460 օր ժամկետով ներդրվող ավանդների): «Ժամկետի սկզբում» տոկոսագումարների վճարմամբ ավանդ ներդնելու դեպքում կիրառվում է շեղում «Պրոգրես (Պրիվիլեգիա)» ավանդի համար գործող տոկոսադրույքներից -0.75%: Ավանդի ներդրման օրը Ավանդի տոկոսագումարները հաշվարկվում են ներդրվող ավանդի գումարի դիմաց Ավանդի ներդրման ամբողջ ժամանակահատվածի համար և վճարվում են Ավանդատուի հաշվին:
2.10.ՀՀ ռեզիդենտ և ոչ ռեզիդենտ ֆիզիկական անձանց կողմից ՀՀ դրամով ներդրված Ավանդի դիմաց տոկոսագումարները վճարվում են ՀՀ դրամով, իսկ արտարժույթով ներդրված Ավանդի դիմաց տոկոսագումարները ավանդատուի ընտրությամբ կարող են վճարվել ներդրված Ավանդի արժույթով կամ ՀՀ դրամով (տոկոսագումարի վճարման պահին ՀՀ ԿԲ կողմից սահմանված փոխարժեքով) բացառությամբ Կենտրոնական Բանկի սահմանած դեպքերի:
2.11.Ավանդի համար սահմանված տոկոսային եկամուտը փոխանցվում է Բանկում Ավանդատուի բանկային կամ քարտային հաշվին (եթե առկա չէ Ավանդատուի այլ հանձնարարականը):
2.12.Բանկն ավանդատուին ավանդի դիմաց վճարում է տոկոսներ՝ պայմանագրով սահմանված չափով:
2.13.Ավանդի համար պայմանագրով սահմանված տոկոսադրույքը պայմանագրային ժամկետում փոփոխման ենթակա չէ:
2.14.«Եկամտային հարկի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն` Ավանդատուին Ավանդի դիմաց հաշվեգրված տոկոսները վճարելիս Բանկը հանդես է գալիս որպես Ավանդատուի հարկային գործակալ, գանձում է եկամտային հարկ` տոկոսագումարի (եկամտի) 10%-ի չափով և փոխանցում պետական բյուջե:
3.3. Ավանդը Բանկային ավանդի Պայմանագրով պայմանադրված ժամկետում չպահանջվելու դեպքում Ավանդային պայմանագիրը երկարաձգվում է նույն ժամկետով և արժույթով, երկարաձգման պահին տվյալ ավանդատեսակի համար գործող պայմաններով, իսկ տարեկան տոկոսադրույքը սահմանվում է երկարաձգման պահին տվյալ ավանդատեսակի համար Բանկում գործող տոկոսադրույքը: Համապատասխան ավանդատեսակի պայմաններով այլ բան նախատեսված լինելու դեպքում հիմք են ընդունվում այդ պայմանները: Բացառությամբ` Բանկի հետ «Արտոնություն» բանկային ծառայությունների փաթեթի տրամադրման և սպասարկման հիմնական պայմանների վերաբերյալ Համաձայնագրի լուծման դեպքի: Համաձայնագրի լուծման դեպքում Ավանդային պայմանագիրը համարվում է երկարաձգված` «Պրոգրես» ավանդատեսակի համար նախատեսված պայմաններով:
4.4. Հաճախորդն Ավանդի քաղվածքի ստացման եղանակն ընտրում է Ավանդի բացման պահին (էլեկտրոնային փոստով, փոստով, «Առցանց հարթակով» և այլն): Հաճախորդի պահանջով Բանկը պարտավոր է 5 աշխատանքային օրվա ընթացքում վերջինիս տրամադրել Ավանդի քաղվածք 4-րդ կետի Սակագներին համապատասխան: Բանկը պարտավոր չէ քաղվածք տրամադրել, եթե հաշվետու ժամանակաշրջանում Ավանդի շարժը բացակայում է։
5.1. Ավանդին մուտքագրումներ կարող են կատարվել հետևյալ եղանակներով`
5.2. Ավանդի գործողության ընթացքում Բանկն Ավանդատուին տրամադրում է VISA Int./MasterCard վճարային համակարգի պլաստիկ քարտ հետևյալ սակագներով`
5.3. Քարտի տեսակը որոշվում է Ավանդի գումարից կախված`
5.4. «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ում 1 և ավել քանակով ավանդ ձևակերպող/ած Ավանդատուն ժամանակի կոնկրետ պահին կարող է ունենալ 5.3. կետի պայմաններին բավարարող 1 պլաստիկ քարտից ոչ ավել:
5.5. Պլաստիկ քարտը կարող է տրամադրվել Ավանդատուին ինչպես ավանդի/ների ձևակերպման պահին, այնպես էլ ավանդի/ների` Բանկում գործողության ամբողջ ժամանակահատվածի ընթացքում:
5.6. Ավանդատուի կողմից 2-րդ և յուրաքանչյուր հաջորդ ավանդի ձևակերպման արդյունքում Ավանդատուի` «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ում գործող ավանդների ընդհանուր գումարի` 5.3. կետի պայմաններին բավարարման դեպքում` Ավանդատուին կարող է տրամադրվել ավելի բարձր դասի պլաստիկ քարտ՝ պարտադիր փակելով նախկին՝ ցածր դասի պլաստիկ քարտը:
5.7. Վճարային պլաստիկ քարտերի տրամադրման և օգտագործման կանոններին և պայմաններին կարող եք ծանոթանալ ՙՎՏԲ-Հայաստան Բանկ՚ ՓԲԸ պաշտոնական կայքում www.vtb.am (ՙՔարտեր՚ բաժնում):

Минимальная сумма вклада | 30 дней | 60 дней | 90 дней | 120 дней | 150 дней | 180 дней | 270 дней | 365 дней | 540 дней | 730 дней | 1095 дней | 1460 дней |
2.1. Вклад вносится физическим лицом: резидентом и не резидентом РА, которые являются клиентом Банка филиала Привилегия.
2.2. Вклад вносится в драмах РА,рублях РФ.
2.3. Минимальная сумма вклада составляет 30.000 драмов РА, 10.000 рублей РФ.
2.4. Максимальный размер вклада устанавливается до 8.000.000 рублей РФ (для валюты драмы РА максимальная сумма вклада не предусмотрена. Вклады в размере более 8.000.000 рублей РФ привлекаются на договорных основаниях.
2.5. Вклад с дополнительными взносами и без изъятийй. Последний дополнительный взнос/изъятие к вкладу/с вклада может быть осуществлено за 30 календарных дней до погашения Вклада.
2.6. Срок вклада устанавливается от 30 до 1460 дней. В случае, если конечный срок Вклада попадает на нерабочий день, то сумма вклада возвращается на следующий рабочий день, а проценты начисляются за срок, установленный договором` добавив также суммы процентов за нерабочие дни.
2.7. Начисленные по Вкладу проценты выплачиваются по окончанию срока Вклада или с ежемесячной периодичностью. При оформлении вклада с выплатой процентов с ежемесячной периодичностью, применяется отклонение от действующей ставки по вкладу “Прогрессивный (Привилегия)” в размере: (-0.40%) для драмов РА, (-0.02%) для долларов США, (-0.1%) для рублей РФ. Начисленные проценты по Вкладу выплачиваются на счет Вкладчика ежемесячно, начиная со следующего дня внесения вклада (с периодичностью 30 календарных дней). По выбору Вкладчика суммы процентов могут капитализироваться на сумму Вклада и продлеваться автоматически.
2.8. При внесении Вклада в драмах РА выплата процентов может быть произведена методом “в начале срока” (за исключением вкладов сроком 540, 730, 1095 и 1460 дней). При оформлении вклада с выплатой процентов “В начале срока”, применяется отклонение от действующей ставки по вкладу “Прогрессивный (Привилегия)” в размере: -0.75%. В день внесения Вклада, проценты по Вкладу начисляются на сумму вносимого Вклада за весь период его внесения и выплачиваются на счет Вкладчика.
2.9. При исчислении “Простой (номинальной) годовой процентной ставки” за основание принимается количество фактических дней в году.
2.10. Проценты драмового Вклада, внесенному физическими лицами – резидентами и не резидентами РА, выплачиваются в драмах РА, Проценты Вкладов, внесенные в иностранной валюте, по выбору клиента, могут быть выплачены в валюте Вклада или в драмах РА (по курсу ЦБ РА, установленному на момент выплаты процентов), за исключением случаев, установленных Центральным банком.
2.11. Процентный доход, установленный по Вкладу, переводится на банковский или карточный счет Вкладчика в Банке (если не имеется иного распоряжения Вкладчика).
2.12. Банк Вкладчику выплачивает проценты по Вкладу в размере, установленном договором.
2.13. Установленная Договором вклада процентная ставка в течение действия срока договора изменению не подлежит.
2.14. Согласно закону РА "О подоходном налоге", при выплате Вкладчику начисленных по Вкладу процентов, Банк выступает в качестве налогового агента Вкладчика, взимает подоходный налог в размере 10% от суммы процентов(дохода) и перечисляет в государственный бюджет.
3.3. В случае не востребования Вклада в предусмотренный Договором Банковского вклада срок, Вклад пролонгируется на тот же срок и в той же валюте, на условиях, действующих на момент пролонгации в Банке для данного вида вклада, а годовая процентная ставка устанавливается в размере действующей на момент пролонгации установленной Банком годовой процентной ставки для данного вида вклада. В случае, если условиями соответствующего вида вклада предусмотрено иное, за основание принимаются данные условия. За исключением случая расторжения Соглашения об основных условиях предоставления и обслуживания пакета банковских услуг “Привилегия”. В случае расторжения Соглашения Договор вклада считается продленным на условиях, предусмотренных для вклада “Прогрессивный”.
5.1. В течение действия Вклада Банком Вкладчику предоставляется пластиковая карта платежной системы VISA Int./Mastercard по следующим тарифам:
5.4. Вкладчик, оформляющий/оформивший в ЗАО “Банк ВТБ (Армения)” 1 и более Вкладов в конкретный момент времени может иметь не более 1 пластиковой карты, удовлетворяющей условиям пункта 5.3.
5.7. Ознакомитсья с условиями платежных пластиквох карт можно на официальном сайте https://www.vtb.am/ru ЗАО Банка ВТБ (Армения) в разделе ''Карты''.
6. Годовая процентная доходность вклада (APY)
“APY-Эй-Пи-Уай(далее - APY)“ - годовая процентная доходность, исчисленная для данного вида вклада. APY показывает сколько составит годовая доходность вклада после осуществления клиентом всех обязательных выплат по вкладу и добавления полученных процентов к основной сумме (капитализации).
6.1 Годовая процентная доходность вклада (APY) составляет:
От 30.000 драм | 5.96% | 6.56% | 7.1% | 7.62% | 7.93% | 8.63% | 9.07% | 9.97% | 9.57% | 9.35% | 8.12% | 7.83% |
От 100 долларов США | 0.34% | 0.59% | 0.89% | 1.04% | 1.20% | 1.35% | 1.50% | 1.99% | 1.99% | 1.98% | 1.96% | 1.94% |
От 100 Евро | 0.42% | 0.42% | 0.43% | 0.73% | 0.73% | 0.73% | 0.83% | 0.93% | 0.93% | 0.92% | 0.92% | 0.92% |
От 10.000 рублей РФ | 0.58% | 1.38% | 2.29% | 2.70% | 3.16% | 3.51% | 3.85% | 4.19% | 4.49% | 4.83% | 4.72% | 4.62% |
6.2 APY – Пример расчета выплачиваемых процентов по процентной ставке годовой процентной доходности:
8. Вклад гарантирован Фондом, гарантирующим возмещение Вкладов в соответствии с законом РА "О гарантировании возмещения вкладов физических лиц".
Если драмовый вклад меньше 5 миллионов драмов РА | Если драмовый вклад больше 5 миллионов драмов РА | |||
10 миллионов драмов РА | 5 миллионов драмов РА | 10 миллионов драмов РА | 5 миллионов драмов РА (драмовый вклад гарантируется полностью и инвалютный вклад – в размере разницы между 5 миллионами драмов РА и подлежащим возмещению драмовым вкладом) | 10 миллионов драмов РА (гарантируется только драмовый вклад) |
*Все драмовые вклады, находящиеся в одном банке, считаются одним драмовым; все вклады в иностранной валюте считаются одним инвалютным вкладом. Совместный вклад считается отдельным вкладом в долях, обусловленных договором. | ||||