Վարկը ժամանակին չմարելու հետևանքներ
• Վարկային պատմությունը Ձեր ֆինանսական պարտավորությունների կատարման վերաբերյալ տեղեկությունների ամբողջությունն է, որը հավաքվում, կուտակվում և պարբերաբար նորացվում է ինչպես Ձեզ վարկ տրամադրած առանձին վարկատուների, այնպես էլ Վարկային բյուրոյի կողմից:
• Վարկային պայմանագրով սահմանված ժամկետներում վարկային պարտավորության չկատարման, թերի կատարման մասին տեղեկատվությունները օրենքով սահմանված կարգով Բանկի կողմից ուղարկվում են վարկային բյուրո (ԱՔՌԱ):
• Վատ վարկային պատմություն ունենալը հետագայում կարող է խոչընդոտ հանդիսանալ Ձեզ համար այլ վարկեր ստանալիս:
• Եթե Ձեր պարտավորությունների կատարումն ապահովված է գրավով, ապա Ձեր գրավի առարկայի վրա օրենքով սահմանված կարգով կարող է բռնագանձում տարածվել, իսկ այն դեպքում, երբ գրավի իրացումից հնարավոր չէ բավարար գումար ստանալ, ապա Ձեր այլ անձնական գույքը կարող է օգտագործվել վարկի մարման համար:

Последствия несвоевременного погашения кредита
• Кредитная история – это целостность сведений по исполнению Ваших финансовых задолженностей, которая собирается, накапливается и периодически обновляется как со стороны отдельных кредиторов, предоставивших Вам кредит, так и со стороны Кредитного бюро.
• Информации о неисполнении, неполном исполнении кредитного обязательства в установленные кредитным договором сроки в порядке, установленном законом, отправляется Банком в кредитное бюро (АКРА).
• Плохая кредитная история в дальнейшем может послужить для Вас препятствием при получении других кредитов.
• Если исполнение Ваших обязательств обеспечено залогом, то на предмет Вашего залога в порядке, установленном законом, может быть распространено взыскание, а в случае, когда от реализации залога невозможно получить достаточно суммы, то Ваше иное личное имущество может быть использовано для погашения кредита.