ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն ընդլայնել է հեռախոսահամարով միջազգային փոխանցումների հնարավորությունները
15.05.2024ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ֆիզիկական անձ հաճախորդները կարող են Ռուսաստանից դրամական փոխանցումներ ստանալ հեռախոսահամարով: Ծառայությունը հասանելի է Unistream համակարգի միջոցով բջջային հավելվածում և Unistream Բանկի մասնաճյուղերում։ Միջոցները մուտքագրվում են անմիջապես ստացողի հաշվին կամ քարտին՝ ազգային արժույթով:
Հաճախորդին գումար ուղարկելու համար անհրաժեշտ է «Денежные переводы Юнистрим» բջջային հավելվածում ընտրել «Переводы» բաժինը, սեղմել «Отправить перевод» կոճակը, ընտրել երկիրը՝ Հայաստան և «По номеру телефона» վճարման տարբերակը: Այնուհետև անհրաժեշտ է ընտրել ստացողի հեռախոսահամարը կոնտակտների ցանկից կամ մուտքագրել այն, նշել գումարը ռուսական ռուբլով և սեղմել «Продолжить»: Բոլոր տվյալները ստուգելուց հետո անհրաժեշտ է հաստատել գործարքը:
«Վերջին երկու տարիների ընթացքում մենք մեկնարկել ենք հեռախոսահամարով փոխանցումների մի քանի ծառայություններ, ինչպես սեփական Մոբայլ բանկինգ հավելվածում, այնպես էլ գործընկերների հեռահար ծառայությունների հարթակներում, և նկատում ենք օգտատերերի կողմից հետաքրքրության աճ: 2023թ․-ին բանկի ֆիզիկական անձ հաճախորդները Ռուսաստանից ստացել են ավելի քան 94 հազար փոխանցում՝ ընդհանուր 3,8 մլրդ ՀՀ դրամ գումարի չափով։ Այս տարվա առաջին եռամսյակում նմանատիպ գործարքների ծավալը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 64%-ով։ Այդ իսկ պատճառով մենք կշարունակենք զարգացնել միջազգային փոխանցումների հնարավորություններն այն հաճախորդների համար, ովքեր ցանկանում են արագ և ապահով գումարներ ուղարկել Հայաստանում գտնվող իրենց ընտանիքներին և հարազատներին», - մեկնաբանել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրենի - Տնօրինության նախագահի տեղակալ Տարաս Կլադչենկոն։
Unistream համակարգի միջոցով հեռախոսահամարով փոխանցումների ծառայության շրջանակում հավելվածի միջոցով փոխանցում կատարելիս օրական գործարքների առավելագույն գումարը կազմում է 450 հազար, իսկ սպասարկման կետերում՝ 900 հազար ՌԴ ռուբլի: Օրական առավելագույն գործարքների քանակը 3-ն է, ամսական՝ 10-ը: Միջնորդավճարը կազմում է փոխանցման գումարի 1%-ը:

ВТБ (Армения) расширил возможности трансграничных переводов по номеру телефона
15.05.2024Розничные клиенты ВТБ (Армения) могут получать денежные переводы из России по номеру телефона.Сервис доступен через систему «Юнистрим» в мобильном приложении и в офисах Юнистрим Банка. Средства зачисляются мгновенно на счет или карту получателя в национальной валюте.
Для отправки денежных средств клиенту необходимо в мобильном приложении «Юнистрим Денежные переводы» выбрать раздел «Переводы», нажать на кнопку «Отправить перевод», выбрать страну – Армения и вкладку «По номеру телефона». Далее нужно выбрать из списка контактов номер телефона получателя или ввести его самостоятельно, указать сумму в российских рублях и нажать «Продолжить». После проверки всех данных необходимо подтвердить транзакцию.
«Мы запустили несколько сервисов переводов по номеру телефона за последние два года как в собственном онлайн-банке, так и через дистанционные каналы партнеров, и отмечаем повышенный интерес со стороны пользователей. В 2023 году розничные клиенты банка получили более 94 тысяч переводов из России на общую сумму 3,8 млрд драмов РА. В первом квартале текущего года объем таких транзакций увеличился на 64% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года. Поэтому мы продолжим развивать возможности трансграничных переводов для клиентов, которые хотят быстро и безопасно отправлять деньги родным и близким в Армению», — прокомментировал заместитель генерального директора — председателя правления ВТБ (Армения) Тарас Кладченко.
В рамках услуги по номеру телефона через систему «Юнистрим» максимальная сумма операции в день при переводе через приложение составляет 450 тысяч российских рублей, в офисах Юнистрим Банка – 900 тысяч рублей. Максимальное количество операций в течение дня – 3, в месяц – 10. Комиссия составляет 1% от суммы перевода.