ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը Visa միջազգային վճարահաշվարկային համակարգի հետ համատեղ թողարկում է Teens և Kids նոր քարտատեսակներ:
Teens և Kids քարտերը՝ երեխայի մոտ կանխիկ դրամի փոխարինման հարմար և անվտանգ այլընտրանք են:
Teens և Kids քարտերը առանձնահատուկ երիտասարդական դիզայնով բազմարժութային քարտեր են, որոնք ունեն մի շարք առավելություններ ինչպես երիտասարդ հաճախորդների, այնպես էլ նրանց ծնողների համար:Վճարային քարտերի օգտագործումը հիանալի հնարավորություն է փոքր տարիքից երիտասարդների մոտ ֆինանսական գրագիտություն և ինքնուրույնություն սերմանելու համար:
Մանկական Teens և Kids քարտերը երեխաներին/պատանիներին հնարավորություն են տալիս գումարներ պահել միաժամանակ մի քանի արժույթով, իրականացնել ներբանկային և միջբանկային փոխանցումներ, վճարել ապրանքների և ծառայությունների դիմաց ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ արտերկրում, և ինչն առավել առաջնային է այս հաճախորդների սեգմենտի համար՝ ինքնուրույն իրականացնել օնլայն գնումներ: Teens և Kids տեսակի Visa քարտերը պաշտպանված են անվտանգության ժամանակակից 3D Secure համակարգով, որն ապահովում է անվտանգության լրացուցիչ մակարդակ ինտերնետ միջավայրում անկանխիկ վճարումներ իրականացնելիս: Վճարային քարտերի օգտագործումը հնարավորություն է տալիս ինչպես կանխիկացնել դրամական միջոցներ օրվա ցանկացած պահին, այնպես էլ համալրել քարտային հաշիվները cash-in գործառույթով օժտված բանկոմատների միջոցով անվճար կամ Telcell, EasyPay, Idram, Mobidram վճարային տերմինալներով՝ համաձայն ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում գործող սակագների:
Teens և Kids քարտապանների համար նախատեսվում են տարբեր ակցիաներ և խաղարկություններ, ինչպես նաև արտոնությունների և զեղչերի տրամադրում` ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի գործընկերներների հետ գործող ծրագրերի շրջանակներում:
Ծնողների համար Teens և Kids քարտերի առավելություններն են` երեխաների կողմից կանխիկով գործարքների ռիսկի նվազեցում, երեխայի քարտային հաշիվները ակնթարթորեն համալրելու հնարավորություն, երեխայի բանկային դրամական գործարքները վերահսկելու հնարավորություն` SMS, Մոբայլ և Ինտերնետ բանկ ծառայություններն անվճար ակտիվացնելու միջոցով:
Visa Teens և Kids քարտերը կարող են բացվել որպես հիմնական քարտ (երեխան/պատանին հանդես է գալիս որպես Բանկի առանձին հաճախորդ) կամ որպես ծնողի հիմնական քարտին կից քարտ:
2021 թվականի առաջին եռամսյակում ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը նախատեսում է թողարկել նաև Teens и Kids վիրտուալ քարտեր՝ հաճախորդների հեռահար սպասարկման նպատակով:
Kids քարտերը նախատեսված են 6-ից 12 տարեկան անչափահաս երեխաների համար, Teens քարտերը՝ 10-ից 18 տարեկան տարիքային խմբի հաճախորդների համար:
Teens և Kids քարտերը թողարկվում են անվճար, տարեկան սպասարկումը կազմում է 1900 ՀՀ դրամ, կանխիկացումը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի բանկոմատներից` 0.15% միջնորդավճարով: Առևտրային կետերում անկանխիկ վճարումները, բոլոր ներբանկային և միջբանկային փոխանցումները ՀՀ դրամով կատարվում են անվճար:
Գործում են Teens և Kids քարտերով կանխիկ և անկանխիկ գործարքների հնարավոր քանակի սահմանափակումներ` օրական մինչև 5 անգամ կանխիկ և 10 անգամ անկանխիկ գործարքների համար, և մեկ օրվա ընթացքում կանխիկ և անկանխիկ գործարքների առավելագույն գումարի սահմանափակումներ` Teens քարտերի համար մինչև 100 հազար ՀՀ դրամ, Kids քարտերի համար՝ մինչև 50 հազար ՀՀ դրամ:
Teens և Kids քարտ բացելու համար անհրաժեշտ է տրամադրել անձը հաստատող փաստաթղթերի նվազագույն փաթեթ (անձնագիր, սոցիալական քարտ): Եթե հաճախորդը 14 տարեկանից ցածր է, անհրաժեշտ է ներկայացնել նաև ծնողի ինքնությունը հաստատող փաստաթղթեր: Այս դեպքում բոլոր փաստաթղթերը ստորագրվում են ծնողի կողմից: Եթե քարտը տրվում է որպես լրացուցիչ քարտ, ապա բավարար է տրամադրել երեխայի ծննդյան վկայականը:
Teens և Kids քարտերը հնարավոր է պատվիրել առանց մասնաճյուղ այցելելու՝ անցնելով հետևյալ հղմամբ ՝ https://www.vtb.am/am/online-request/#privType-4 :
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Teens և Kids վճարային քարտերի վերաբերյալ ավելի մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ Բանկի պաշտոնական կայքում` https://www.vtb.am/am/payment-cards#debetovye-karty#, այցելելով Բանկի մասնաճյուղեր կամ զանգահարելով Կոնտակտային կենտրոն 87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) впервые в Армении запускает новые платежные карты для детей и тинэйджеров
23.12.2020Банк ВТБ (Армения), совместно с международной платежной системой Visa, запускает новые карты Teens и Kids.
Карты Teens и Kids- удобная и безопасная альтернатива наличным деньгам у ребенка.
Teens и Kids - мультивалютные карты с уникальным молодежным дизайном, которые имеют ряд преимуществ как для юных клиентов, так и для их родителей. Использование платежных карт-это отличная возможность с ранних лет прививать молодёжи финансовую грамотность и самостоятельность.
Детские карты Teens и Kids дают возможность детям/подросткам хранить деньги в нескольких валютах одновременно, осуществлять внутрибанковские и межбанковкие переводы, оплачивать за товары и услуги как в Армении, так и зарубежом, и что особенно приоритетно для этого сегмента- самостоятельно совершать онлайн-покупки. Карты Visa Teens и Kids защищены современной системой безопасности 3D Secure, что обеспечивает дополнительный уровень безопасности безналичных платежей в интернете. Использование платежных карт предоставляет возможность как обналичивать денежные средства в любое время дня, так и зачислять деньги на карточный счет посредством банкоматов с функцией cash-in бесплатно или платежных терминалов Telcell, EasyPay, Idram, Mobidram, согласно действующим тарифам Банка ВТБ (Армения).
Для держателей карт Teens и Kids предусмотрено проведение различных акций и розыгрышей, также предоставление льгот и скидок в рамках программы лояльности с компаниями-партнерами Банка ВТБ (Армения).
Особенные преимущества карты Teens и Kids для родителей - возможность сокращения риска с наличностью у ребенка, моментально пополнять денежными средствами карточные счета при необходимости, возможность контролировать денежные операции своего ребёнка посредством бесплатного подключения круглосуточной услуги СМС–банк, приложения Мобайл/Интернет банк, банковских выписок.
Карты Visa Teens и Kids могут открываться в качестве основной карты (ребенок/подросток выступает в качестве отдельного клиента Банка) или в качестве дополнительной карты к основной карте родителя.
В первом квартале 2021 года Банк ВТБ (Армения) планирует запустить также виртуальные карты Teens и Kids с целью дистанционного обслуживания клиентов.
Платежные карты Kids рассчитаны для несовершеннолетних детей в возрасте от 6 до 12 лет, карты Teens предусмотрены для клиентов возрастной группы от 10 до 18 лет.
Карты Teens и Kids выпускaются бесплатно, годовое обслуживание- 1900 драмов РА, обналичивание денежных средств в банкоматах Банк ВТБ (Армения)- с комиссией 0,15%. Безналичные платежи в торговых точках, все внутрибанковские и межбанковские переводы в драмах РА - бесплатно.
Действуют ограничения возможного количества наличных и безналичных операций по картам Teens и Kids - до 5 раза в день наличными, до 10 раз безналичными и ограничения максимальной суммы наличных и безналичных операций в течение одного дня- по картам Teen на общую сумму до 100 тыс. драмов РА, по картам Kids- до 50 тыс. драмов РА.
Для открытия карты Teens и Kids необходимо предоставить минимальный пакет документов, удостоверяющих личность (паспорт, социальная карта). Если возраст клиента не достиг 14 лет, необходимо также предоставить документы, удостоверяющие личность родителя. В этом случае все документы подписываются со стороны родителя. Если карта выпускается в качестве дополнительной карты, достаточно предоставить свидетельство о рождении ребенка.
Заказать карту Teens или Kids, не посещая филиал, возможно по следующей ссылке: https://www.vtb.am/ru/online-request/.
Более подробную информацию о платежных картах Teens и Kids можно получить на официальном сайте Банка https://www.vtb.am/ru/payment-cards#debetovye-karty#, посетив филиалы Банка или позвонив в Контактный центр по номеру 87-87.