ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է պատվիրել հիփոթեքային վարկերի գծով «Եկամտահարկից փոխհատուցման նպատակով» տեղեկանքը առցանց՝ առանց տանից դուրս գալու
09.04.2020ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է պատվիրել հիփոթեքային վարկերի գծով «Եկամտահարկից փոխհատուցման նպատակով» տեղեկանքը առցանց՝ առանց տանից դուրս գալու
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը, հոգալով իր հաճախորդների անվտանգության և առողջության մասին, պատրաստ է ինքնուրույն՝ հաճախորդների փոխարեն, ուղարկել ՀՀ Պետական եկամուտների կոմիտե հիփոթեքային վարկերի գծով «Եկամտահարկից փոխհատուցման նպատակով» տեղեկանքի բնօրինակը:
Հաճախորդը կարող է առանց տանից դուրս գալու պատվիրել հիփոթեքային վարկերի գծով «Եկամտահարկից փոխհատուցման նպատակով» տեղեկանքի ստացման հայտ՝ դիմում ներկայացնելով Բանկ հետևյալ հեռահար եղանակներից որևէ մեկով՝
- Բանկի պաշտոնական կայքի միջոցով՝ լրացնելով կարճ հայտ https://www.vtb.am/am/online-request/#privType-8 հղումով
- Մոբայլ/Ինտերնետ Բանկ հավելվածների միջոցով՝ ընտրելով «Բանկի կոնտակտներ» բաժնում «Հետադարձ կապ Բանկի հետ» տարբերակը, նշելով հաղորդագրության տեսակը «Պատվիրել տեղեկանք հիփոթեկային վարկի % համար», իսկ հաղորդագրության տեքստում՝ այն հաշվի համարը, որից պետք է կատարվի Բանկի միջնորդավճարի գանձում:
Դիմումը ներկայացնելուց առաջ հաճախորդը պետք է հավաստիանա, որ իր հաշվին առկա է բավարար 2000 ՀՀ դրամի չափով գումար՝ Բանկի կողմից տեղեկանքի տրամադրման վճարի գանձման համար:
Ուշադրություն. Վերը նշված գործընթացից բացի, հաճախորդը պետք է նաև ուղարկի իր հայտը ՀՀ Պետական եկամուտների կոմիտե hipoteq@taxservice.am էլեկտրոնային հասցեով` համաձայն ՀՀ Պետական եկամուտների կոմիտեի պաշտոնական հրապարակման https://www.petekamutner.am/mdNews.aspx?sid=src&nid=6834 :
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն իր հաճախորդներին խնդրում է լինել հետևողական և ուշադիր ու հետագա խնդիրներից խուսափելու համար կապ հաստատել ՀՀ Պետական եկամուտների կոմիտեի հետ` հավաստիանալու համար, որ տեղեկանքը հասել է հասցեատիրոջը:
Հիփոթեքային վարկերի գծով «Եկամտահարկից փոխհատուցման նպատակով» տեղեկանքի վերաբերյալ տեղեկատվություն կարելի է ստանալ Բանկի պաշտոնական կայքում՝ https://www.vtb.am, մասնաճյուղերում և Բանկի Կոնտակտային կենտրոնում՝ 87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) предлагает заказывать справки “О возмещении с подоходного налога” по ипотечным кредитам онлайн, не выходя из дома
09.04.2020
Банк ВТБ (Армения), заботясь о безопасности и здоровье своих клиентов, готов направлять оригиналы справок “О возмещении с подоходного налога” по ипотечным кредитам в Комитет Государственных Доходов РА самостоятельно вместо клиентов.
Клиент может, не выходя из дома, заказать справку “О возмещении с подоходного налога” по ипотечным кредитам, подав заявку в Банк, воспользовавшись одним из предлагаемых дистанционных способов:
• Через официальный сайт Банка, заполнив короткую заявку  https://www.vtb.am/am/online-request/#privType-8
• Посредством приложений Mobile/Internet Bank, выбрав опцию “Обратная связь с Банком” в разделе “Контакты Банка” и указав тип сообщения “Заказать справку по % ипотеки”. В тексте сообщения указывается номер счёта клиента для списания комиссии со стороны Банка.
До подачи заявки клиент должен удостовериться, что на его счету есть необходимая сумма для списания комиссии за предоставление справки со стороны Банка в размере 2.000 драмов РА.
Внимание: помимо вышеуказанного процесса клиент должен в обязательном порядке отправить также свою заявку, предоставляемую в Комитет Государственных Доходов РА, по адресу электронной почты hipoteq@taxservice.am , согласно официальной публикации со стороны Комитета Государственных Доходов РА https://www.petekamutner.am/mdNews.aspx?sid=src&nid=6834 .
Банк ВТБ (Армения) просит своих клиентов быть последовательными и внимательными и, во избежание дальнейших проблем, держать связь с Комитетом Государственных Доходов РА, чтобы убедиться, что справка дошла до адресата.
Информацию о заявке на справку “О возмещении с подоходного налога” по ипотечным кредитам можно получить на официальном сайте Банка: https://www.vtb.am, в филиалах и Контактном центре Банка по номеру 87-87.