ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է հաճախորդներին շահավետ պայմաններ՝ ավտովարկով Mazda և Suzuki մակնիշի ավտոմեքենաներ ձեռք բերելու համար
06.09.2021
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը,  Mazda  ավտոմեքենաների պաշտոնական ներկայացուցիչ «Սքայ Մոթորս» ՍՊԸ-ի և Suzuki ավտոմեքենաների պաշտոնական ներկայացուցիչ «Մագյար Ավտո» ՍՊԸ-ի հետ համատեղ, մեկնարկում է ավտովարկավորման նոր ծրագիր՝  առաջարկելով  հաճախորդներին ձեռք բերել նոր՝ Mazda և Suzuki ավտոմեքենաներ` առավել բարելավված պայմաններով և պարզեցված ընթացակարգով:
Համագործակցության շրջանակներում Բանկն առաջարկում է ձևակերպել ավտովարկ՝ սկսած ընդամենը 10% կանխավճարից, տարեկան 13.5-14.5% տոկոսադրույքով (փաստացի տոկոսադրույք՝ 16% -18.8%): Վարկի նվազագույն գումարը կազմում է 1 միլիոն, առավելագույնը` 28 միլիոն ՀՀ դրամ:                             Ավտովարկ ձևակերպելիս հաճախորդը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կողմից ստանում է ԿԱՍԿՈ ապահովագրություն վարկի գործողության ողջ  ընթացքում:
Վարկային հայտի դիտարկման միջնորդավճար նախատեսված չէ (գործում են վարկի տրամադրման և սպասարկման այլ միջնորդավճարներ):
Բանկի և ավտոսրահի համագործակցության շրջանակներում վարկով ավտոմեքենա գնելու գործընթացն առանձնանում է իր պարզությամբ, հարմարավետությամբ և վարկի տրամադրման որոշման արագ կայացմամբ: Հաճախորդները կարող են ավտովարկի հայտ ներկայացնել անմիջապես ավտոսրահում՝ չայցելելով Բանկի մասնաճյուղեր:
Ավտոմեքենայի առքուվաճառքի գործարքն իրականացվում է ավտոսրահում՝ հաճախորդի ընդամենը մեկ այցի ընթացքում:
Ունենալով երկար տարիների փորձ ավտովարկավորման շուկայում և հաշվի առնելով տվյալ պրոդուկտի պահանջարկը բնակչության շրջանում՝ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը շարունակում է մշակել շահավետ և գրավիչ առաջարկներ հաճախորդների համար` ապահովելով ցանկալի մեքենայի հասանելիություն և սպասարկման հարմարավետություն:
Ավտովարկի պայմանների վերաբերյալ մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի պաշտոնական կայքում` https://www.vtb.am/am/credits#avtovark# հղումով, Բանկի մասնաճյուղերում կամ զանգահարելով 87-87 հեռախոսահամարով, ինչպես նաև այցելելով ավտոսրահի պաշտոնական կայք՝ https://www.mazdaarmenia.am/ և https://www.suzuki.am/  հղումներով կամ զանգահարելով (+374) 11-71-17-11 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) предлагает клиентам выгодные условия для приобретения автомобилей марок Mazda и Suzuki в кредит
06.09.2021Банк ВТБ (Армения), совместно с официальными представителями автомобилей «Mazda» в Армении - ООО «Скай Моторс» и автомобилей «Suzuki» - ООО «Магяр Авто», запускает новую программу автокредитования, предлагая клиентам приобрести новые автомобили марок «Mazda» и «Suzuki» по улучшенным условиям и по максимально упрощенной процедуре.
В рамках сотрудничества Банк предлагает оформить кредит с предоплатой всего от 10%, по процентной ставке 13.5 - 14.5% годовых (эффективная процентная ставка 16% - 18.8%). Минимальная сумма кредита составляет 1 млн., максимальная сумма - 28 млн. драмов РА.
Оформляя кредит на приобретение автомобиля, клиент получает КАСКО страхование от Банка ВТБ (Армения) на весь срок действия кредита.
Комиссия за рассмотрение заявки не предусмотрена (действуют иные комиссии за выдачу и обслуживания кредита).
Процесс покупки автомобиля в кредит в рамках сотрудничества между Банком и автосалоном, отличают простота, удобство и быстрое принятие решение по кредиту. Клиенты могут подать заявку на автокредит непосредственно в автосалоне, не посещая филиалы Банка. Решение о выдачи кредита принимается за несколько часов.
Сделка купли-продажи автомобиля осуществляется в рамках единственного визита клиента в автосалон, непосредственно между автосалоном и клиентом.
Имея многолетний опыт на рынке автокредитования и учитывая востребованность продукта среди населения, Банк ВТБ (Армения) продолжает разрабатывать выгодные и максимально привлекательные предложения для клиентов, тем самым обеспечивая доступность желаемого автомобиля и комфорт в обслуживании.
Подробную информацию об условиях продукта можно получить на официальном сайте Банка ВТБ (Армения) по ссылке https://www.vtb.am/ru/credits#avtovark#, в филиалах Банка или позвонив в Контактный центр по номеру 87-87, а также посетив официальный сайт автосалона по ссылкам https://www.mazdaarmenia.am/ и https://www.suzuki.am/ или позвонив по телефонному номеру (+374) 11-71-17-11.