ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն աջակցել է ջազմեն Լևոն Մալխասյանի համերգին
ՎՏԲ-Հայաստան  Բանկի աջակցությամբ կայացավ Հայաստանի Հանրապետության վաստակավոր արտիստ Լևոն Մալխասյանի ծննդյան 80-ամյակին նվիրված համերգ։ ՀՀ Պետական ​​ջազ նվագախմբի և Հանրային ռադիոյի էստրադային սիմֆոնիկ նվագախմբի ուղեկցությամբ ջազմենը կատարեց համաշխարհային ստեղծագործություններ և հեղինակային գործեր։
«Մշակութային նախաձեռնություններին աջակցելը սոցիալական պատասխանատվության շրջանակներում Բանկի ստրատեգիայի անբաժանելի մասն է, որը թույլ է տալիս նպաստել երկրի մշակութային կյանքի զարգացմանը։ Մեզ համար պատիվ է աջակցել այնպիսի տաղանդավոր երաժիշտների, ինչպիսին է Լևոն Մալխասյանը, ով հայկական ջազի կենդանի լեգենդ է»,- մեկնաբանել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Արա Ավագյանը։
Հրավիրված հյուրերից տոնական միջոցառմանը ելույթ ունեցան բազմաթիվ հայտնի հայ երաժիշտներ և արտիստներ, ինչպես նաև հրավիրյալ երաժիշտներ Ռուսաստանից:

ВТБ (Армения) поддержал концерт джазмена Левона Малхасяна
При поддержке ВТБ (Армения) состоялся концерт в честь 80-летия заслуженного артиста республики Левона Малхасяна. В сопровождении Государственного джазового оркестра и Эстрадно-симфонического оркестра Общественного радио джазмен исполнил мировые произведения и авторские композиции.
«Поддержка культурных инициатив является неотъемлемой частью стратегии банка в рамках социальной ответственности, что позволяет нам вносить свой вклад в развитие культурной жизни страны. Для нас честь поддерживать таких талантливых музыкантов, как Левон Малхасян, который является живой легендой армянского джаза», – прокомментировал генеральный директор - председатель директората ВТБ (Армения) Ара Авагян.
На праздничном мероприятии среди приглашенных гостей выступали многие известные армянские музыканты и артисты, а также музыканты из России.