ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդները կկարողանան դրամական փոխանցումներ ստանալ Tinkoff բանկից
27.07.2023ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդներին այժմ հասանելի են փոխանցումներ հեռախոսահամարի միջոցով ռուսական Tinkoff բանկի հաճախորդներից: Միջոցներն անմիջապես մուտքագրվում են ստացողի հաշվին կամ քարտին:
Փոխանցումը կատարվում է Tinkoff բանկում բացված ֆիզիկական անձ հաճախորդի ռուսական ռուբլով հաշվից: Փոխարկումն ազգային արժույթի հաշվարկվում է գործարքը կատարելու պահին գործող փոխարժեքով: Փոխանցում կարելի է իրականացնել Tinkoff բջջային հավելվածի միջոցով:
Առավելագույն գումարը մեկ փոխանցման համար կազմում է 1 մլն, ամսական՝ 5 մլն ՌԴ ռուբլի: Օրական կարելի է կատարել մինչև 20 փոխանցում:
«Անցյալ տարի ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը դարձավ առաջին գործընկեր բանկը, որտեղ ՎՏԲ-ն գործարկեց Ռուսաստանից դեպի Հայաստան միջազգային փոխանցումներ հեռախոսահամարով։ Ծառայության մեկնարկից հետո մենք նկատում ենք վերջինիս նկատմամբ մեծ հետաքրքրություն այն օգտատերերի կողմից, ովքեր ցանկանում են արագ գումարներ ուղարկել Հայաստանում գտնվող իրենց հարազատներին: Մեկ տարվա ընթացքում ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ֆիզիկական անձ հաճախորդները հեռախոսահամարով ՌԴ-ից ստացել են 3,7 մլրդ ՀՀ դրամի ավելի քան 78 հազ․ փոխանցումներ։ Եվս մեկ գործընկերոջ միացումը համակարգին կընդլայնի երկրների միջև միջազգային փոխանցումների հնարավորությունները և կապահովի միջոցների արագ և հարմարավետ ստացման և ուղարկման նպաստավոր պայմաններ», - նշել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի գլխավոր տնօրենի-տնօրինության նախագահի տեղակալ Տարաս Կլադչենկոն:

Клиенты ВТБ (Армения) смогут принимать денежные переводы из банка Тинькофф
Розничным клиентам ВТБ (Армения) стали доступны переводы от клиентов российского банка Тинькофф. Средства зачисляются мгновенно на счет или карту получателя по номеру телефона.
Отправка перевода по номеру телефона осуществляется со счета клиента-физического лица, открытого в банке Тинькофф в российских рублях. Конверсия в национальную валюту рассчитывается в момент проведения операции по действующему курсу.  Отправить перевод можно в мобильном приложении Тинькофф. Денежные средства поступят на счет мгновенно.
Максимальная сумма перевода составляет 1 млн рублей за один перевод и 5 млн – в месяц. За сутки можно отправлять до 20 переводов.
«В прошлом году ВТБ (Армения) стал первым банком-партнером, где ВТБ запустил трансграничные переводы из России в Армению по номеру телефона. После запуска сервиса мы отмечаем высокий интерес к нему со стороны пользователей, которые хотят мгновенно отправить деньги близким в Армению. За год розничные клиенты ВТБ в республике получили более 78 тысяч переводов из России по номеру телефона на 3,7 млрд драмов. Подключение к системе еще одного партнера позволит обеспечить комфортные условия для быстрого и удобного получения и отправки средств», - прокомментировал заместитель генерального директора – председателя директората ВТБ (Армения) Тарас Кладченко.