ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը կրկնապատկել է հիփոթեքային պորտֆելի ծավալը
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը, հանդիսանալով Հայաստանի հիփոթեքային շուկայի առաջատարներից մեկը, շարունակում է բնակչության շրջանում  առանձնահատուկ պահանջարկ ունեցող պրոդուկտի ակտիվ զարգացումը: Վերջին մի քանի տարիների ընթացքում Բանկը կրկնապատկել  է հիփոթեքային վարկերի պորտֆելը՝ միևնույն ժամանակ 7 անգամ ավելացնելով հիփոթեքային վարկերի վաճառքի ծավալները:
Հիփոթեքային պրոդուկտների շարքում հաճախորդներին են առաջարկվում վարկեր գոյություն ունեցող և կառուցվող բնակելի անշարժ գույքի ձեռքբերման, ինչպես նաև անշարժ գույքի կառուցապատման,  վերանորոգման կամ վերակառուցման նպատակով: Երիտասարդ ընտանիքներին ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հնարավորություն է տալիս  ձեռք բերել անշարժ գույք հատուկ արտոնյալ պայմաններով՝ «Երիտասարդ ընտանիքին` մատչելի բնակարան» ծրագրի շրջանակներում:
2020թ․ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն ընդլայնեց համագործակցությունը ՀՀ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության հետ՝ մինչև 2023թ. մասնակից դառնալով երեխաներ ունեցող ընտանիքներին բնակարանով ապահովման պետական ծրագրին:
Բանկն առաջարկում է հաճախորդներին նաև այլ բանկերից և վարկային կազմակերպություններից հիփոթեքային վարկերի վերաֆինանսավորման/գնման հնարավորություն՝ այդպիսով նվազեցնելով հետագա ամսական ֆինանսական բեռը:
Հաճախորդներին հարմարավետ և որակյալ ծառայություններ մատուցելու նպատակով՝ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը բացել է իր ձևաչափով առաջինը Հայաստանում Հիփոթեքային կենտրոն՝  ք․ Երևան, Վերին Անտառային 135, տ․ 40 հասցեում: Սա միասնական հարմարավետ և տեխնոլոգիական հարթակ է, որը միավորում է ամբողջությամբ պատրաստ բնակարան ձեռք բերելու նպատակով  անհրաժեշտ բոլոր ծառայությունները, որտեղ հաճախորդները կարող են ստանալ պրոֆեսիոնալ խորհրդատվություն  անհատական մենեջերից հիփոթեքային վարկերի ձևակերպման վերաբերյալ, օգտվել դիզայների, ապահովագրական գործակալի ծառայություններից, ինչպես նաև ձևակերպել սպառողական և ապառիկ վարկեր Բանկի գործընկերների կողմից տրամադրվող հատուկ զեղչերով՝ բնակարանի համալիր կահավորման համար անհրաժեշտ ապրանքների ձեռք բերման նպատակով:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջինը շուկայում մեկնարկել է ավտոկայանատեղերի ձեռք բերման նպատակով տրամադրվող հիփոթեքային պրոդուկտ: Բանկը շարունակաբար ընդլայնում է նաև իր գործընկերային հարաբերությունները կառուցապատող ընկերությունների հետ, ինչը նպաստում է արտոնյալ պայմաններով հիփոթեքային վարկավորման զարգացմանը:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է հիփոթեքային վարկեր՝ սկսած ընդամենը 3% կանխավճարով, 3-30 տարի մարման ժամկետով, վարկի գումարը՝ 1 մլն ՀՀ դրամից  մինչև 200 մլն ՀՀ դրամ, տարեկան տոկոսադրույքը` 3.5% -13.7% (փաստացի տոկոսադրույք` 6% -15%):
Հիփոթեքային վարկերի վերաբերյալ մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի պաշտոնական կայքում`   https://www.vtb.am/am/credits#hip-ot-ek#  հղումով, Հիփոթեքային կենտրոնում՝ ք․ Երևան, Վերին Անտառային 135, տուն 40 հասցեով (հեռ.՝ +374-10-513749), Բանկի մասնաճյուղերում կամ զանգահարելով Կոնտակտային կենտրոն՝  87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) удвоил объем ипотечного портфеля
Банк ВТБ (Армения), являясь одним из лидеров ипотечного рынка Армении, продолжает активное развитие особо востребованного продукта среди населения. За последние несколько лет Банк удвоил портфель ипотечных кредитов, одновременно увеличив выдачи ипотечных кредитов в 7 раз.
В линейке ипотечных продуктов клиентам предлагаются кредиты на приобретение существующей и строящейся жилой недвижимости, также кредиты с целью застройки, ремонта или реконструкции недвижимости. Молодым семьям Банк ВТБ (Армения) дает возможность приобрести недвижимость по специальным льготным условиям в рамках программы «Доступное жилье молодой семье».
В 2020 году Банк ВТБ (Армения) расширил рамки сотрудничества с Министерством туда и социального обеспечения РА, став участником госпрограммы по жилищному обеспечению семей с детьми до 2023г.
Банк предлагает клиентам также возможность рефинансирования/выкупа ипотечных кредитов из других банков и кредитных организаций, снижая тем самым дальнейшую ежемесячную финансовую нагрузку.
С целью предоставления клиентам комфортного и качественного сервиса, Банк ВТБ (Армения) открыл первый по своему формату в Армении Ипотечный центр по адресу г. Ереван, Верин Антараин 135, дом 40.. Это единая комфортная и технологичная площадка, объединяющая все услуги, связанные с приобретением жилья «под ключ», где клиенты могут получить профессиональную консультацию персонального менеджера по оформлению ипотечного кредита, воспользоваться услугами дизайнера, страхового агента, а также оформить потребительские кредиты и кредиты в рассрочку со специальными скидками от партнеров Банка с целью приобретения необходимых товаров для комплексного обустройства жилья.
Банк ВТБ (Армения) в первые на рынке запустил продукт – ипотека на приобретение парковочных мест. Банк периодически расширяет также партнерские отношения с компаниями-застройщиками, что способствует развитию ипотечного кредитования на льготных условиях.
Банк ВТБ (Армения) предлагает ипотечные кредиты с предоплатой начиная всего от 3%, со сроком погашения от 3 до 30 лет, сумма кредита - от 1 млн. до 200 млн. драмов РА, годовая процентная ставка- 3.5%-13.7% (эффективная ставка 6%-15%).
Подробную информацию об ипотечных кредитах можно получить на официальном сайте Банка ВТБ (Армения) по ссылке https://www.vtb.am/ru/credits#hip-ot-ek#, в Ипотечном центре по адресу г. Ереван, Верин Антараин 135, дом 40 (тел.: +374-10-513749), в филиалах Банка или позвонив в Контактный центр по номеру 87-87.