ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հետևում է անվտանգության բոլոր կանոններին և հոգ է տանում իր աշխատակիցների և հաճախորդների առողջության մասին:
25.05.2020
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը, հոգ տանելով իր աշխատակիցների և հաճախորդների առողջության մասին, հետևում է ՀՀ պարետի կողմից սահմանված արտակարգ դրության անվտանգության բոլոր կանոններին:
Կորոնավիրուսային պանդեմիայի վարակի տարածումը նվազագույնի հասցնելու նպատակով` Բանկն իր հաճախորդներին հորդորում է հետևել նշված կանոններին.
• Այցելել մասնաճյուղ միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում և պարտադիր կերպով կրել դիմակ և ձեռնոցներ,
• Հնարավորության դեպքում օգտվել Բանկի հեռահար ծառայություններից և պրոդուկտներից,
• Մասնաճյուղի տարածքում` հերթում, պահպանել առնվազն 1.5 մետր հեռավորություն,
• Հերթին սպասել մասնաճյուղից դուրս` մուտքի մոտ, մարդկանց մեծ կուտակումներից խուսափելու նպատակով:
Մասնաճյուղի մուտքի մոտ մշտական ​​ռեժիմով ներկա են աշխատակիցներ, ովքեր պատասխանատու են մարդկանց մեծ կուտակումները կանխելու համար և վերահսկում են մասնաճյուղի բնականոն աշխատանքային ընթացքը:  Բոլոր մասնաճյուղերի դռներին և պատերին փակցված են հատուկ նշաններ, որոնք նախազգուշացնում են առանց դիմակի և ձեռնոցի տարածք մուտք գործելու խստիվ արգելքի մասին:  Բանկի տարածք մուտք գործելիս, հաճախորդները պարտադիր կերպով ախտահանում են իրենց ձեռքերը ախտահանիչ նյութերով, իսկ աշխատակիցը չափում է յուրաքանչյուր հաճախորդի ջերմաստիճանը և գրանցում տվյալները  հատուկ գրանցամատյանում:
Բացի այդ, Բանկը մշտապես իրականացնում է տարածքների ախտահանման անհրաժեշտ սանիտարահիգիենիկ միջոցառումներ` ինչպես Գլխամասային գրասենյակում, այնպես էլ բոլոր 70 մասնաճյուղերում: Բանկի Գլխամասային գրասենյակի և բոլոր մասնաճյուղերի աշխատակիցներին տրամադրվում են դիմակներ, ձեռնոցներ և հակասեպտիկ պարագաներ: Գլխամասային գրասենյակի աշխատակիցների ավելի քան 40%-ը շարունակում են աշխատել հեռահար եղանակով, հանդիպումներն ու քննարկումներն անցկացնելով առցանց հարթակներում՝ առանց տանից դուրս գալու:
Բանկն անընդմեջ հիշեցնում է իր հաճախորդներին. Բանկի հեռահար ծառայությունների և պրոդուկտների միջոցով հնարավոր է կատարել բազմաթիվ գործարքներ՝ առանց մասնաճյուղ այցելելու, որոնք են.
• Մոբայլ/Ինտերնետ Բանկ
• Վիդեո Բանկ
• Հեռախոս Բանկ
Մասնակցելով ՀՀ Կառավարության կողմից կազմակերպված 4-րդ, 6-րդ, 7-րդ, 8-րդ, 9-րդ, 10-րդ և 14-րդ միջոցառումներին և փոխանցելով ֆինանսական օգնություն ՀՀ Առողջապահության նախարարություն՝ Բանկն իր աջակցությունն է ցուցաբերում COVID-19-ի դեմ պայքարում, ոչ միայն սոցիալական, այլև տնտեսական հետևանքների չեզոքացման հարցում:
Ավելի մանրամասն տեղեկատվություն մասնաճյուղերի հասցեների և աշխատանքային գրաֆիկի մասին կարելի է ստանալ Բանկի պաշտոնական կայքում՝ https://www.vtb.am/am/branch կամ զանգահարելով Բանկի Կոնտակտային կենտրոն՝ 87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения), заботясь о здоровье своих сотрудников и клиентов, соблюдает все правила безопасности, установленные Комендантом Чрезвычайного положения.
В целях минимизации распространения заражения пандемии коронавируса, Банк настоятельно просит своих клиентов соблюдать следующие правила:
При входе в филиал в постоянном режиме присутствуют сотрудники, которые отвечают за предотвращение большого скопления людей, и контролируют процесс работы филиала. На дверях и стенах всех филиалов прикреплены специальные указатели с предупреждением, что входить в помещение без масок и перчаток строго запрещено. При входе на территорию Банка, клиенты обязаны дезинфицировать свои руки антисептиком, а сотрудник измеряет температуру каждого клиента, и записывает данные в специальную тетрадь для записи.
Кроме того, Банк постоянно проводит необходимые санитарно-гигиенические мероприятия для дезинфекции своих помещений, как в Головном офисе, так и во всех 70-ти филиалах. Также сотрудники Головного офиса и всех филиалов Банка обеспечены масками, перчатками и антисептиком. Более 40%-ов сотрудников Головного офиса продолжают работать в дистанционном режиме, проводят встречи и конференции на онлайн платформах, не выходя из дома.
Банк также постоянно напоминает своим клиентам, что посредством дистанционных услуг и продуктов Банка, можно совершать множество транзакций, без посещения филиалов, такими как:
Участвуя в 4, 6, 7, 8, 9, 10 и 14-ой программах, организованных Правительством РА, и перечисляя финансовую помощь Министерству Здравоохранения РА, Банк оказывает свою поддержку в борьбе с COVID-19 не только в вопросе нейтрализации социальных, но и экономических последствий.
Более подробную информацию об адресах и графике работ филиалов можно получить на официальном сайте Банка https://www.vtb.am/ru/branch или, позвонив в Контактный центр Банка, по номеру 87-87.