ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մեկնարկել է «Էքսպրես» վարկ
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի փոքր բիզնեսի հաճախորդներն այսուհետ կարող են ստանալ «էքսպրես» վարկ ազգային արժույթով: Միջոցները հասանելի են ընթացիկ գործունեություն իրականացնելու, գործող պարտավորությունները մարելու կամ արտադրությունն ընդլայնելու համար: Վարկի առավելագույն գումարը կազմում է 20 մլն ՀՀ դրամ։
«Էքսպրես» վարկը տրամադրվում է առանց գրավի կամ մասնակի գրավով՝ 12-ից 60 ամիս մարման ժամկետով: Հաճախորդը վարկավորման վերաբերյալ որոշում է ստանում 2 աշխատանքային օրվա ընթացքում:
«Փոքր բիզնեսը կարևոր ոլորտ է երկրի տնտեսության զարգացման համար: Այս հատվածն ամենաարագն է հարմարվում տնտեսական փոփոխություններին և չի խուսափում ներգրավել վարկային ֆինանսավորում, այդ թվում՝ ներդրումային նպատակներով։ Այսօր մենք սպասարկում ենք փոքր բիզնեսի սեգմենտում գործունեություն իրականացնող մոտ 11 հազար ընկերությունների։ Մեր նոր պրոդուկտը թույլ  կտա վերջիններիս երկու օրում առանց լրացուցիչ փաստաթղթերի ստանալ վարկային միջոցներ, իսկ դրույքաչափը մրցունակ է շուկայում: Սա հարմար և ունիվերսալ լուծում է բիզնեսին աջակցելու և այն զարգացնելու համար»,- մեկնաբանում է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրենի - Տնօրինության նախագահի տեղակալ Եվգենիյ Մոտովիլովը։
Տվյալ պրոդուկտի շրջանակներում միջոցները հասանելի են 500 հազ․ ՀՀ դրամից մինչև 20 միլիոն ՀՀ դրամ: Տարեկան տոկոսադրույքը կազմում  է 10%-ից մինչև 17%՝ կախված վարկի ժամկետից, չափից և գրավի արժեքից։ Վարկի փաստացի տոկոսադրույքը կազմում է տարեկան 12․7%-ից մինչև 21․92%:

ВТБ (Армения) запустил кредит «Экспресс»
Клиенты малого бизнеса ВТБ (Армения) теперь могут оформить кредит «Экспресс» в национальной валюте. Средства доступны на ведение текущей деятельности, погашение задолженности или расширение производства. Максимальная сумма кредита составляет 20 млн драмов РА.
Кредит «Экспресс» доступен без залогового обеспечения, либо с частичным обеспечением со сроком погашения от 12 до 60 месяцев. Решение по продукту клиент получает в течение 2 рабочих дней.
«Малый бизнес является важным направлением для развития экономики республики. Этот сегмент наиболее быстро адаптируется к экономическим изменениям и не боится привлекать заемное финансирование, в том числе на инвестиционные цели. Сегодня мы обслуживаем почти 11 тыс. предприятий малого бизнеса. Новый продукт в нашей линейке позволит им получать средства за два дня без дополнительных документов, а уровень ставок является конкурентным на рынке. Это удобное и универсальное решение для поддержки и развития бизнеса», – прокомментировал заместитель генерального директора – председателя директората ВТБ (Армения) Евгений Мотовилов.
В рамках продукта средства доступны на сумму от 500 тыс. до 20 млн драмов РА. Процентная ставка по кредиту составит от 10% до 17% годовых в зависимости от срока, суммы кредита и залога по нему. Эффективная процентная ставка по кредиту составит от 12.7% до 21.92% годовых.