ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հովանավորել է Սաղաթել Հարությունյանի գրքի նոր հրատարակությունը
31.08.2023ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հանդես է եկել որպես Newmag հրատարակչության գործընկեր, որը «Երազ» մանկական մատենաշարի շրջանակում հրատարակել է հայտնի հայ գրող, բանաստեղծ, դրամատուրգ, ԽՍՀՄ մշակույթի վաստակավոր գործիչ Սաղաթել Հարությունյանի «Ծիպիլին, Տիմբական և ծիծաղը» հեքիաթ-վիպակի նոր պատկերազարդ հրատարակությունը։
Առաջին անգամ «Ծիպիլին, Տիմբական և ծիծաղը» գիրքը տպագրվել է 1985 թվականին և անմիջապես դարձել երկրի փոքրիկ ընթերցասերների շրջանում ամենասիրված ստեղծագործություններից մեկը։ Հեքիաթ-վիպակը մի քանի անգամ վերատպվել է հայերեն և ռուսերեն լեզուներով։ Գրքի նոր պատկերազարդ հրատարակությունը հասանելի կլինի հանրապետության բոլոր գրախանութներում, ինչպես նաև այն կարելի է պատվիրել օնլայն:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի աշխատանքի նշանակալից ուղղություններից մեկը հանրապետությունում սոցիալական նախագծերին աջակցությունն է։ Ուրախ ենք, որ Newmag հրատարակչության հետ համագործակցության շրջանակներում հնարավորություն ունենք մեր ներդրումն ունենալու երիտասարդ սերնդի զարգացման գործում։ Այս յուրահատուկ և գունեղ գրքերը կդառնան մեր փոքրիկ ընթերցողների գրադարանների անբաժանելի մասը»,- նշել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրենի - Տնօրինության նախագահի պաշտոնակատար Արա Ավագյանը:
«Գրքի ընտրությունը պատահական չէր. «Ծիպիլին, Տիմբական և ծիծաղը» հեքիաթ-վիպակը արդեն շուրջ 30 տարի շատ հայտնի է, և մենք որոշեցինք թարմացնել այն՝ գրքին համապատասխան ժամանակակից նկարազարդումներ մշակելով։ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հետ համագործակցությամբ՝ սիրված հայ հեղինակի գրքի նոր հրատարակությունը կրկին հայտնի կդառնա երիտասարդ սերնդի շրջանում»,- նշեց Newmag հրատարակչության տնօրեն Արտակ Ալեքսանյանը։

ВТБ (Армения) поддержал выход нового издания книги Сагатела Арутюняна
ВТБ (Армения) выступил партнером из­да­тель­ства Newmag, которое выпустило новое иллюстрированное из­да­ние повести-сказки «Ципили, Тимбака и смех» известного армянского писателя, поэта, драматурга, заслуженного деятеля культуры СССР Сагатела Арутюняна в рамках детского сборника «Ераз».
Впервые книга «Ципили, Тимбака и смех» была напечатана в 1985 г. и сразу стала одним из самых популярных произведений среди юных читателей республики. Сказку - повесть несколько раз переиздавали на армянском и русском языках. Ее новое
ил­лю­стри­ро­ванное из­да­ние будет доступно во всех книжных магазинах страны и для заказа онлайн.
«Одним из значимых направлений работы ВТБ (Армения) является поддержка социальных проектов в республике. Мы рады, что в рамках сотрудничества с издательством Newmag у нас появилась возможность внести свой вклад в развитие подрастающего поколения. Эти уникальные и красочные книги станут неотъемлемой частью библиотек наших маленьких читателей», – прокомментировал и.о. генерального директора – председателя директората ВТБ (Армения) Ара Авагян.
«Выбор книги был не случайным – повесть-сказка «Ципили, Тимбака и смех» была очень популярна на протяжении почти 30 лет, и мы решили ее обновить, сделав к ней современные иллюстрации. В партнерстве с ВТБ (Армения) новое издание книги любимого армянского автора снова станет популярным среди подрастающего поколения», – отметил директор издательства Newmag Артак Алексанян.