ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն աջակցել է ֆինանսական և IT ընկերությունների միջև «Ի՞նչ, Որտե՞ղ, Ե՞րբ» մրցաշարին
04.05.2023Երևանում ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի աջակցությամբ տեղի ունեցավ «Ի՞նչ, Որտե՞ղ, Ե՞րբ», խաղի առաջնությունը, որին մասնակցում էին թիմեր բանկային և IT ոլորտներից: Ստացված բոլոր դրամական մրցանակները ծրագրի մասնակիցները և կազմակերպիչները նվիրաբերել են բարեգործական հիմնադրամին՝ քաղցկեղով հիվանդ երեխաների բուժման համար:
«Ի՞նչ, Որտե՞ղ, Ե՞րբ» մրցաշարին մասնակցեցին ընդհանուր 9 թիմ, այդ թվում, ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը: Խաղն անցկացվեց երկու փուլով, որոնցից յուրաքանչյուրում առաջարկվել է պատասխանել 15 հարցի։ Բարեգործական առաջնության արդյունքներով որոշվեցին հաղթողներ «Լավագույն թիմ», «Լավագույն խաղացող», «Լավագույն պատասխան» և «Լավագույն հարց» անվանակարգերում։
«Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության շրջանակում մենք հատկապես կարևորում ենք բարեգործական գործունեությունը՝ մասնակցելով տարաբնույթ ծրագրերի։ Մեզ համար ամենակարևորն այն է, որ այս նախագիծը հնարավորություն է ընձեռում օգնել երեխաներին, ովքեր աջակցության կարիք ունեն։ Իսկ խաղի մասնակիցների համար սա գիտելիքները ստուգելու հիանալի հնարավորություն է՝ պատասխանը փնտրելու համար տրված սեղմ ժամանակի պայմաններում», - նշում է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Անձնակազմի կառավարման վարչության պետ Արտյոմ Ղուկասյանը։
Այս տարի ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն ակտիվորեն մասնակցում է նաև երկրում իրականացվող բնապահպանական ծրագրերին։ Բանկը մասնակցում է Հայկական դրամի 30-ամյակի առթիվ՝ Լոռու մարզի Ջրաշեն և Ուրասար համայնքներում 50 հա նոր անտառի հիմնման նախագծին։ Անտառատունկն իրականացվելու է փուլերով:

В Ереване при поддержке ВТБ (Армения) состоялся чемпионат по игре «Что? Где? Когда?», в котором приняли участие команды банковского сектора и сферы IT. Все полученные денежные призы участники и организаторы проекта пожертвовали в благотворительный фонд на лечение детей с онкологическими заболеваниями.
Всего в турнире «Что? Где? Когда?» приняли участие 9 команд, среди которых - ВТБ (Армения). Игра прошла в два тура, в каждом из которых предлагалось ответить на 15 вопросов. По итогам благотворительного чемпионата были определены победители в категориях «лучшая команда», «лучший игрок», «лучший ответ» и «лучший вопрос».
«В рамках корпоративной социальной ответственности мы придаем особое значение благотворительной деятельности, принимая участие в различных программах. Самое главное для нас, что этот проект дает возможность помогать детям, которые нуждаются в поддержке. А для участников игры - это отличная возможность проверить свои знания в условиях сжатого времени, которое дается на поиск ответа», - отметил начальник Управления персоналом ВТБ (Армения) Артем Гукасян.
В этом году ВТБ (Армения) также активно выступает участником экологических проектов республики. Банк принимает участие в создании нового леса площадью 50 га в общинах Джрашен и Урасар Лорийской области по случаю 30-летия армянского драма. Посадка леса будет осуществляться поэтапно.