2022թ․ ապրիլից «Мир» վճարային համակարգի քարտապանները կարող են կանխիկացնել դրամական միջոցներ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի բանկոմատներից։ Ծառայությունը հասանելի է նաև ԱՊՀ երկրների գործընկեր վճարային համակարգերի քարտերի համար։
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի բանկոմատներում «Мир» քարտերից միջոցների կանխիկացումն իրականացվում է թողարկող բանկերի կողմից սահմանված սակագներով: ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կողմից լրացուցիչ միջնորդավճարներ չեն գանձվում։ «Мир» քարտի քարտապանները կարող են ստուգել իրենց հաշվի մնացորդը Բանկի ցանկացած բանկոմատի միջոցով:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը սույն թվականի մայիս ամսին նախատեսում է թողարկել սեփական «Мир» քարտեր:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն ունի բանկոմատների ամենալայն ցանցը Հայաստանում։ Բանկի բանկոմատների ընդհանուր թիվը հասնում է 210-ի, որից 101-ը տեղակայված են քաղաք Երևանում, 109-ը՝ ՀՀ մարզերում։

С апреля 2022 года держатели карт платежной системы «Мир» могут снимать наличные в банкоматах банка ВТБ (Армения). Услуга доступна в том числе для карт партнерских платежных систем из стран СНГ.
Снятие наличных средств с карты «Мир» в банкоматах ВТБ (Армения) осуществляется по тарифам, установленным банками-эмитентами. Дополнительные комиссии со стороны ВТБ не взимаются․ Держатели карт «Мир» могут проверять баланс своего счета в любом банкомате ВТБ (Армения).
С мая месяца текущего года ВТБ (Армения) планирует собственную эмиссию карт «Мир»․
ВТБ (Армения) имеет самую широкую сеть банкоматов в РА. Общее количество банкоматов банка достигает 210 штук, из которых 101 банкоматов находятся в Ереване, а 109 в остальных регионах РА.