Հաղորդագրություն ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կողմից
Մարտի 30-ից ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի «Мир» քարտապանների համար կգործեն սահմանափակումներ՝ POS տերմինալներով անկանխիկ վճարումներ կատարելիս և ՀՀ այլ բանկերի բանկոմատներից միջոցներ կանխիկացնելիս։
Սա ոչ մի կերպ չի ազդի ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի քարտերի աշխատանքի վրա։ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը շարունակում է «Мир» քարտերի լիարժեք սպասարկումը: ՎՏԲ Խմբի բանկերի և ռուսաստանյան ցանկացած այլ բանկերի «Мир» քարտերի քարտապաններին, ինչպես և նախկինում, հասանելի են հիմնական ծառայությունները՝ կանխիկի ստացում ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի բանկոմատներից, վճարումներ Մոբայլ բանկինգ հավելվածում, Վիդեո բանկ և Հեռախոս բանկ հեռահար ծառայությունների միջոցով:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի քարտերով հասանելի են փոխանցումները, այդ թվում՝ միջազգային: Կախված երկրից՝ փոխանցումները կարող են իրականացվել հեռախոսահամարով կամ քարտի համարով, բանկային ռեկվիզիտներով կամ կանխիկի տրամադրմամբ: Դուք կարող եք կատարել անկանխիկ վճարումներ Ռուսաստանի տարածքում գործող առևտրի կետերում և կանխիկացնել միջոցներ ՌԴ տարածքում տեղակայված բանկոմատներից:
Սույն թվականի մարտի 30-ից ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը չի մասնակցելու կենսաթոշակային/նպաստի քարտերով կատարված անկանխիկ գործարքների դիմաց հետվճարի պետական ծրագրին: 2024թ․-ի մարտին կատարված անկանխիկ վճարումներից ստացված հետվճարը մեր հաճախորդները կստանան մինչև սույն թվականի ապրիլի 25-ը՝ Բանկում գործող իրենց հաշվեհամարին։
Մենք շնորհակալ ենք մեր հաճախորդներին նախագծին մասնակցելու համար և պատրաստ ենք առաջարկել սպասարկման լավագույն պայմաններ  ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի պրոդուկտների և ծառայությունների շրջանակներում։ Դուք կարող եք շարունակել ստանալ Ձեր կենսաթոշակը/նպաստը մեր Բանկում:
Այսօր Հայաստանում գործում է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի 53 մասնաճյուղ, որոնցից 22-ը գտնվում են Երևանում։ Հաճախորդներին հասանելի են ավելի քան 190 բանկոմատներ ամբողջ երկրի տարածքում:

Сообщение от Банка ВТБ (Армения)
С 30 марта 2024 года для держателей карт «Мир» ВТБ (Армения) возможны ограничения безналичной оплаты в POS-терминалах и снятие наличных в банкоматах других банков в республике.
На работе карт ВТБ (Армения) это никак не отразится. Банк продолжает обслуживать карты «Мир» в своей инфраструктуре в полном объеме. Держателям карт «Мир» банков группы ВТБ и любых других российских банков по-прежнему доступны ключевые сервисы: снятие наличных в банкоматах ВТБ (Армения), оплата услуг в приложении Мобайл банкинг, через дистанционные каналы обслуживания Видео банк и Телефон банк․
По картам ВТБ (Армения) доступны переводы, в том числе трансграничные. В зависимости от страны переводы можно совершить по номеру телефона или карты, по банковским реквизитам, а также с выдачей наличными. Вы можете проводить безналичные оплаты в торговых точках и снимать наличные средства через банкоматы на территории России.
Также с 30 марта ВТБ (Армения) завершает участие в госпрограмме по выплате пенсионерам кешбэка за безналичную оплату. Вознаграждение за март 2024 года будет зачислено на действующий счет получателя в ВТБ (Армения) до 25 апреля.
Мы благодарны вам за участие в проекте и готовы предложить выгодные условия обслуживания по собственным продуктам ВТБ (Армения). Вы, как и прежде, можете получать пенсию и пособие в нашем банке.
Сегодня в Армении работает 53 отделения ВТБ (Армения), 22 из которых расположены в Ереване. Сеть банкоматов насчитывает 190 устройств по всей стране.