«Վերածնունդ» երիտասարդական ավանում ավտոկայանատեղիների ձեռք բերման նպատակով 01.04.2021թ․-ից «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը» շահառուների համար մեկնարկում է վարկավորման գործընթացը:
Բանկ դիմելու համար անհրաժեշտ է ԵՊՀ շրջանավարտների միավորումից ստանալ ծրագրին մասնակցելու և կատարված կանխավճարի չափը հավաստիացնող համապատասխան տեղեկանք:
«Վերածնունդ» երիտասարդական ավանի շահառուներին ավտոկայանատեղիների ձեռք բերման նպատակով առաջարկվող վարկավորման հիմնական պայմաններ են.
1 մլն ՀՀ դրամ |
6.5 մլն ՀՀ դրամ |
Վարկի նվազագույն ժամկետ |
3 տարի |
Վարկի առավելագույն ժամկետ |
10 տարի |
Վարկի անվանական տարեկան տոկոսադրույք |
13.5% |
Վարկի փաստացի տարեկան տոկոսադրույք |
14.4% |
Վարկը տրամադրման եղանակ |
Վարկային հաշվի սպասարկման ամսական միջնորդավճար |
Նախատեսված չէ |
Վարկի վաղաժամկետ մարման տույժ, տուգանքներ |
Նախատեսված չեն |
Համավարկառուների ներկայացման հնարավորություն |
Համավարկառու կարող են հանդես գալ Վարկառուի ամուսինը (կինը), ծնողները, չափահաս երեխաները, եղբայրները, քույրերը, եղբայրների/քույրերի կանայք/ամուսինները, ամուսնու (կնոջ) ծնողները, ամուսնու (կնոջ) քույրեր/եղբայրները, վարկառուի հետ ապրող այլ բարեկամները: Համավարկառուների առավելագույն քանակ՝ 2 անձ: |

Объявление – о запуске процесса кредитования с целью приобретения автостоянок в молодежном квартале “Возрождение”
12.03.2021
В рамках ипотечного проекта “Возрождение” с 01.04.2021г. “Банк ВТБ (Армения)” запускает процесс кредитования для участников с целью приобретения автостоянок.
Для обращения в Банк необходимо получить от объединения выпускников ЕГУ соответствующую справку, подтверждающую факт участия в программе и информацию об осуществленном первоначальном взносе.
Основные условия кредитования с целью приобретения гаража, предлагаемые участникам молодежного квартала “Возрождение”, следующие:
1 млн. драмов РА
6,5 млн. драмов РА
3 года
Номинальная годовая процентная ставка кредита
13.5%
Фактическая годовая процентная ставка кредита
14.4%
Минимальная предоплата
20%
•
Ежемесячная комиссия за обслуживание кредитного счета
Единовременная комиссия за предоставление кредита
Штрафы, пени за досрочное погашение кредита
Не предусмотрены
Возможность представления созаемщика
В качестве созаемщика могут выступать супруг (супруга) Заемщика, или родители, совершеннолетние дети, братья, сестры, жены/мужья братьев/сестер, родители супруги/ супруга, братья/сестры супруги/супруга, другие родственники, которые живут вместе с Заемщиком.
Количество Созамщиков - не более 2.
Для представления кредитной заявки клиенты из г. Ереван могут обратиться в Ипотечный центр Банка по адресу Верин Антараин 135, дом 40, a клиенты из марзов РА - в любой филиал Банка, находящийся в марзах.