Հայտարարություն՝ Renaissance Premium Home նախագծի շրջանակներում վարկավորման գործընթացի վերաբերյալ
ՎՏԲ Հայաստան Բանկը մեկնարկում է Renaissance Premium Home նախագծի շրջանակներում հիփոթեքային վարկավորման գործընթացը:
Բանկ դիմելու համար անհրաժեշտ է ԵՊՀ շրջանավարտների միավորումից ստանալ համապատասխան տեղեկանք, որում նշված են լինելու գույքի և կատարված կանխավճարի մասին տեղեկատվությունները:
ԵՊՀ շրջանավարտների միավորման կողմից տեղեկանքների տրամադրումն իրականացվելու է ըստ ստորև ժամանակացույցի (մանրամասն).
Ա մասնաշենք՝ 2022 թ. մարտի 14-18-ը
Բ մասնաշենք՝ 2022 թ. մարտի 21-25-ը
Հիփոթեքային վարկի հիմնական պայմանները հետևյալն են.
Վարկի առավելագույն գումար | 80 մլն ՀՀ դրամ |
Վարկի առավելագույն ժամկետ | 30 տարի |
Վարկի տարեկան անվանական տոկոսադրույք | 10.8% |
Վարկի տարեկան փաստացի տոկոսադրույք | 11.4-11.9% |
Նվազագույն կանխավճար (հաշվարկվում էգույք իարժեքից ևհաշվարկի մեջ հաշվի է առնվում վարկառուի կողմից կառուցապատողի հատուկ հաշվին մուտքագրված կանխավճարը) | 10%
Վարկը տրամադրման եղանակ | 3 մասնաբաժին (տրանշ)՝
Վարկային հաշվի սպասարկման ամսական միջնորդավճար (որի մեջ ներառվում են ինչպես գույքի, այնպես էլ կյանքի ապահովագրության դիմաց ծախսերը) | Վարկի մնացորդի նկատմամբ 0.049% |

Объявление – о процессе кредитования в рамках проекта Renaissance Premium Home
Для обращения в Банк необходимо получить от объединения выпускников ЕГУ соответствующую справку, в которой будут указаны сведения об имуществе и осуществленном первоначальном взносе.
Предоставление справок со стороны объединения выпускников ЕГУ будет осуществлено в соответствии с графиком ниже (детали):
14-18 марта 2022г. - комплекс А
21-25 марта 2022г. - комплекс Б
Основные условия ипотечного кредитования следующие:
Максимальная сумма кредита | 80 млн. драмов РА |
Максимальный срок кредита | 30 лет |
Годовая номинальная процентная ставка кредита | 10.8% |
Годовая эффективная процентная ставка кредита | 11.4-11.9% |
Минимальная предоплата (рассчитывается от стоимости имущества и в расчете учитывается первоначальный взнос, внесенный участником программы на специальный счет застройщика) | 10%
Способ предоставления кредита | 3 транша՝
Ежемесячная комиссия за обслуживание кредитного счета (в которую включаются как затраты на страхование недвижимости, так и личное страхование) | 0.049% от остатка кредита |
Единовременная комиссия за предоставление кредита | Не предусмотрена |
Штрафы, пени за досрочное погашение кредита | Не предусмотрены |
Для представления кредитной заявки клиенты могут обратиться в Ипотечный центр Банка по адресу Верин Антараин 135, строение 40, а клиенты из регионов РА могут обратиться в любой филиал Банка, находящийся в регионе.