ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդները կարող են համալրել հաշիվները և վճարել վարկերը Հայփոստի փոստային բաժանմունքներում
07.03.2023
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հնարավորություն է ընձեռել ֆիզիկական անձ հաճախորդներին համալրել հաշիվները, ավանդները և վճարել վարկերը Հայփոստ փոստային կապի ազգային օպերատորի բաժանմունքներում: Բոլոր գործարքներն իրականացվում են ազգային արժույթով՝ ՀՀ դրամով։ Մեկ օրվա ընթացքում գործարքների քանակը սահմանափակված չէ։
Հայփոստի փոստային բաժանմունքներում ընթացիկ հաշիվը, քարտը կամ ավանդը համալրելու համար հաճախորդը պետք է նշի միայն քարտային, բանկային հաշվեհամար կամ ավանդային պայմանագրի կոդ, իսկ վարկ վճարելու համար՝ վարկի կոդ: Բոլոր բանկային գործառնությունները կատարվում են ակնթարթորեն՝ համաձայն աշխատանքային գրաֆիկի: Փոխանցման գումարը կազմում է 1000 ՀՀ դրամից մինչև 400 հազ․ ՀՀ դրամ:
«Բանկի համար առաջնահերթ է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի պրոդուկտների և ծառայությունների հասանելիությունը և օգտագործման պարզությունը: Այդ նպատակով մենք մշտապես բարելավում ենք մեր հեռահար ծառայությունների և մասնաճյուղերում ֆիզիկապես սպասարկվելու հնարավորությունները: Փոստային կապի ազգային օպերատորի հետ մեր համագործակցությունը բնակչությանը հնարավորություն կտա ընտրել բանկի հետ համագործակցելու ամենահարմար ձևաչափերը: Ծառայությունը հատկապես օգտակար կլինի նոսր բնակեցված տարածքների հաճախորդների համար, որտեղ չկան բանկի մասնաճյուղեր կամ ցանցին միանալու հնարավորություն՝ օնլայն բանկից օգտվելու համար» ,- նշել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրենի - Տնօրինության նախագահի տեղակալի ժ/պ Տարաս Կլադչենկոն:
Նոր ծառայության մասին ավելին կարող եք իմանալ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի պաշտոնական կայքում կամ բանկի կոնտակտային կենտրոնում՝ 8787 հեռախոսահամարով, ինչպես նաև Հայփոստի պաշտոնական կայքում կամ զանգահարելով 010514514 հեռախոսահամարով։

Клиенты ВТБ (Армения) могут пополнять счета и оплачивать кредиты в почтовых отделениях Айпост
07.03.2023ВТБ (Армения) запустил для розничных клиентов возможность пополнять счета, депозиты и оплачивать кредиты в отделениях национального почтового оператора Айпост. Все транзакции проводятся в национальной валюте – драмах.Количество операций в течение одного дня не ограничено.
Для пополнения текущего счета, карты или вклада в почтовых отделениях Айпост клиенту достаточно указать номер карты, счета или код депозитного договора, а для оплаты по кредиту – код кредита. Все банковские операции проводятся моментально в соответствии с рабочим графиком. Сумма перевода составляет от 1 тыс. драмов до 400 тыс. драмов РА.
«Доступность и простота использования продуктов и услуг ВТБ (Армения) являются приоритетными для банка. С этой целью мы постоянно улучшаем возможности наших дистанционных каналов и обслуживания в физических отделениях. Наше партнерство с национальным почтовым оператором позволит населению выбирать наиболее удобные форматы взаимодействия с банком. Особенно сервис будет полезен для клиентов из малонаселенных пунктов, где нет отделений банка или возможности подключиться к сети, чтобы воспользоваться онлайн-банком», – прокомментировал и. о. заместителя генерального директора – председателя директората Банка ВТБ (Армения) Тарас Кладченко․
Узнать подробно о новой услуге можно на сайте ВТБ (Армения) или в контактном центре банка по номеру 8787, а также на официальной странице Айпост или по телефону 010514514.