ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդները կարող են ստանալ վարկ բիզնես քարտով
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում վարկային բիզնես քարտ կարող են ստանալ այն հաճախորդները, որոնք ունեն բանկում գործող վարկ, և որի սպասարկման ժամկետը քարտը տրամադրելու պահին կազմում է առնվազն 12 ամիս։ Վարկային գիծը թույլ է տալիս հաստատված սահմանաչափի շրջանակներում բազմակի անգամ օգտագործել և մարել փոխառու միջոցները որոշակի ժամկետում: ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում ձեռնարկատերերը կարող են ստանալ 1-ից 10 մլն ՀՀ դրամի գումարի  վարկային գիծ՝ քարտին միջոցների մուտքագրմամբ,  3-ից 36 ամիս ժամկետով։ Վարկային միջոցները տրամադրվում են տարեկան 17% տոկոսադրույքով (փաստացի տոկոսադրույք՝ 18,9%):
Վարկային բիզնես քարտը թույլ է տալիս կատարել ընթացիկ ծախսեր, որոնք անհրաժեշտ են ձեռնարկատիրական գործունեության համար՝ առանց վճարման հանձնարարականների: Վարկային միջոցները կարող են օգտագործվել հումքի ձեռքբերման, գործընկերների հետ փոխհաշվարկների, ներկայացուցչական ծախսերի վճարման և այլ նպատակներով: Վարկային բիզնես  քարտով անկանխիկ գործարքները հասանելի են անհրաժեշտ պահին և ցանկացած գումարի չափով՝ հաստատված սահմանաչափի սահմաններում:
«Բիզնես քարտին տրված վարկային գծի միջոցով ընկերությունը կարող է արդյունավետ կառավարել իր ֆինանսներն՝ առանց սեփական միջոցները շրջանառությունից դուրս բերելու: Սա բիզնեսի կարճաժամկետ ֆինանսական խնդիրները լուծելու առավել հարմար գործիք է։ Վերականգնվող վարկային գծի սահմանաչափը և անտոկոս մարման ժամկետը համապատասխանում են փոքր բիզնեսի պահանջներին: Վարկային բիզնես քարտի միջոցով հաճախորդն ունի հասանելիություն վարկային միջոցներին 24/7 ռեժիմով և կատարում է իր հաշվարկներն՝ առանց միջոցները կանխիկացնելու կամ բանկում գործարքներ ձևակերպելու: Այս մոտեցումն օգնում է խնայել ժամանակ և գումար և միևնույն ժամանակ փաստաթղթավորել բիզնեսի ընթացիկ ծախսերը»,- նշում է «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ Կորպորատիվ բիզնեսի զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն Արա Ավագյանը։
Բիզնես քարտին վարկային գծի մասին կարելի է մանրամասն տեղեկություններ ստանալ և ձևակերպել հայտ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի պաշտոնական կայքում կամ բանկի մասնաճյուղերում:

Клиенты ВТБ (Армения) могут получить кредит на бизнес-карты
Открыть кредитную бизнес-карту в ВТБ (Армения) могут клиенты, имеющие в банке действующий кредит, срок обслуживания которого на момент выдачи карты составляет не менее 12 месяцев. Кредитная линия позволяет многократно использовать и погашать заемные средства в определенный период и в рамках установленного лимита. Предприниматели могут открыть кредитную линию в ВТБ (Армения) с зачислением средств на карту в размере от 1 до 10 млн драмов на срок от 3 до 36 месяцев. Кредитные средства выдаются с годовой процентной ставкой 17% (фактическая процентная ставка – 18,9%).
Кредитная бизнес-карта позволяет совершать необходимые для предпринимательской деятельности текущие расходы без оформления платежных поручений. Кредитные средства можно использовать для приобретения материалов, расчетов с партнерами, оплаты представительских расходов и других целей. Безналичные транзакции по кредитной бизнес-карте доступны в удобное время и на любую сумму в рамках лимита.
«С помощью кредитной линии на бизнес-карте компания может эффективно управлять финансами, не отвлекая из оборота собственные средства. Это наиболее удобный инструмент для решения краткосрочных финансовых вопросов бизнеса. Возобновляемый кредитный лимит и беспроцентный период погашения задолженности отвечают потребностям малого предпринимательства. С кредитной бизнес-картой клиент получает доступ к заемным средствам в режиме 24/7 и проводит расчеты без снятия наличных или оформления операций в банке. Такой подход помогает сэкономить время и средства и при этом фиксировать текущие расходы бизнеса», - отметил Ара Авагян, директор Департамента развития корпоративного бизнеса ЗАО «Банк ВТБ (Армения)».
Получить всю информацию об открытии кредитных бизнес-карт и подать заявку можно на официальном сайте Банка ВТБ (Армения) или в филиалах банка.