Մեդիամոնիտորինգի MaxMonitor ընկերությունը ներկայացրել է «ՀՀ բանկերը ԶԼՄ-ներում» եռամսյակային հաշվետվությունը, որի արդյունքներով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը դարձել է առաջատար Հայաստանի բոլոր առևտրային բանկերի շրջանում՝ ԶԼՄ-ներում ունեցած հիշատակումների քանակով՝ ընդհանուր 232 հիշատակում, ինչը կազմել է 2020թ. չորրորդ եռամսյակում լրատվական կայքերի, թերթերի և հեռուստաընկերությունների լրատվական հաղորդումների հրապարակումների 43%:
Բանկն առաջատար է լրատվական կայքերում և թերթերում հիշատակումների քանակով՝ 204 հիշատակում և 27 հոդված:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջատար է նաև չորրորդ եռամսյակում ԶԼՄ-ներում դրական հիշատակումների թվով. 191դրական հիշատակում Բանկի մասին:
Նշենք, որ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ՀՀ բանկերի շարքում ԶԼՄ-ներում ունեցած հիշատակումների թվով և դրական հիշատակումների թվով առաջատարն էր նաև 2020թ. երրորդ եռամսյակի տվյալներով՝ 445 հիշատակում: Հաշվետու ժամանակահատվածում հայկական ԶԼՄ-ներում Բանկի մասին եղել է 255 դրական հիշատակում:
2020թ. երկրորդ եռամսյակի արդյունքներով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ԶԼՄ-ներում հիշատակումների քանակով նույնպես առաջատարների ցուցակում էր և առաջատար էր թերթերում և հեռուստատեսությամբ հիշատակումների թվով՝ 46 հոդված, 8 ռեպորտաժ:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը առանձնահատուկ նշանակություն է տալիս իր հաճախորդների իրազեկմանը նորություններին, նոր պրոդուկտներին, հատուկ առաջարկներին և Բանկի կողմից իրականացվող ակցիաներին և օգտագործում է տեղեկատվության տարածման բոլոր հիմնական հարթակները՝ Բանկի հաճախորդներին առավելագույնս տեղեկացնելու համար:
MaxMonitor համակարգի միջոցով, որը վերահսկում է Հայաստանի բոլոր առևտրային բանկերի հրապարակումները, իրականացվում է բոլոր հայկական լրատվական կայքերի (մոտ 150 կայքեր), թերթերի (16 անվանում) և հեռուստաընկերությունների լրատվական հաղորդումների (12 հեռուստաընկերություն) մոնիտորինգ՝ Հայաստանի 17 առևտրային բանկերի շրջանում:

Банк ВТБ (Армения) является лидером по количеству упоминаний в СМИ за 3-ий и 4-ый кварталы 2020 года
14.01.2021
Система медиа мониторинга MaxMonitor представила квартальный отчет «Банки Армении в СМИ», на основе которого Банк ВТБ (Армения) является лидером по количеству упоминаний в СМИ с общим количеством 232 упоминания, что составило 43%-а публикаций в информационных сайтах, газетах и информационных программах телекомпаний, среди всех коммерческих банков Армении за четвертый квартал 2020 года.
Банк лидирует по числу упоминаний в новостных сайтах и газетах - 204 упоминания и 27 статей.
Банк ВТБ (Армения) так же является лидером по количеству положительных упоминаний в СМИ за четвертый квартал – 191 положительных упоминаний о Банке.
Отметим, что Банк ВТБ (Армения) являлся лидером среди банков РА по количеству упоминаний в СМИ и по количеству положительных упоминаний также и по данным за третий квартал 2020 года - 445 упоминаний. За отчетный период в армянских СМИ Банк был положительно упомянут 255 раз.
За второй квартал 2020 года Банк ВТБ (Армения) тоже был в списке лидеров по упоминаниям в СМИ, и стал лидером по числу упоминаний в газетах и на телевидении – 46 статей, 8 репортажей.
Банк ВТБ (Армения) придает особое значение информированию своих клиентов о новостях, новых продуктах, специальных предложениях и акциях, проводимых со стороны Банка и использует все основные каналы для распространения информации с целью максимального извещения клиентов Банка.
Посредством системы MaxMonitor, которая отслеживает публикации всех коммерческих банков Армении, проводится мониторинг всех армянских новостных сайтов (около 150 сайтов), 16 газет и информационных телепрограмм (12 телекомпаний) среди 17 коммерческих банков Армении.