Արա Ավագյանը գլխավորել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը
Արա Ավագյանը նշանակվել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրենի-Տնօրինության նախագահի պաշտոնի։ Նոր ղեկավարը կշարունակի զարգացնել բանկի գործունեությունը երկրում՝ բարձրացնել բանկի ֆինանսական ցուցանիշները, ներգրավել հաճախորդներ, ներդնել շուկայում նոր պրոդուկտներ և բարելավել հեռահար սպասարկման ծառայությունները:
Արա Ավագյանը ավարտել է Երևանի  տնտեսաիրավագիտական համալսարանը։ Ֆինանսական ոլորտում աշխատում է ավելի քան 25 տարի ։ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում սկսել է աշխատել 2020թ․-ից՝ որպես բանկի Կորպորատիվ բիզնեսի զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն։ Անցյալ տարվա հուլիսին նշանակվել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրենի-Տնօրինության նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատարի պաշտոնի:
«Այսօր ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը սպասարկում է երկրի ավելի քան 380 հազ․ մանրածախ և 11 հազ. կորպորատիվ հաճախորդների։ Երկրի կենսաթոշակային տարիքի բնակչության ավելի քան 20%-ը կենսաթոշակ է ստանում մեր բանկի քարտերով։ Մենք շուկայում ակտիվորեն զարգացնում ենք միջազգային փոխանցումները Ռուսաստանից Հայաստան և հակառակ ուղղությամբ, որոնք թույլ են տալիս կարճ ժամանակում գումարներ ուղարկել հարազատներին և ընկերներին։ Մեր հիմնական խնդիրն է պահպանել և շարունակել ամրապնդել մեր դիրքերը երկրի բանկային շուկայում՝ ներգրավելով նոր հաճախորդներ, վերափոխելով ցանցի աշխատանքը և ներդնելով նոր պրոդուկտներ ու ծառայություններ», - նշում է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն - Տնօրինության նախագահ Արա Ավագյանը:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը 2004թ․-ից հանդիսանում է ռուսաստանյան ՎՏԲ բանկի դուստր ընկերություն։ Բոլոր սեգմենտների հաճախորդներին հասանելի են բանկի 53 մասնաճյուղեր, ավելի քան 200 բանկոմատ և 50-ից ավելի վճարային տերմինալներ ամբողջ երկրի տարածքում:

ВТБ (Армения) возглавил Ара Авагян
Ара Авагян назначен на должность генерального директора – председателя директората ВТБ (Армения). Новый руководитель продолжит развивать бизнес банка в стране – наращивать финансовые показатели, привлекать клиентов, выводить на рынок новые продукты, улучшать сервисы дистанционного обслуживания.
Ара Авагян окончил Ереванский Экономико-юридический университет. В финансовой сфере работает более 25 лет. В ВТБ (Армения) начал работать с 2020 года в должности директора департамента развития корпоративного бизнеса банка. В июле прошлого года назначен врио генерального директора - председателя директората банка ВТБ (Армения).
«Сегодня ВТБ (Армения) обслуживает в республике свыше 380 тысяч розничных и 11 тысяч корпоративных клиентов. Более 20% населения пенсионного возраста страны получает пенсии на карты банка. Мы активно развиваем на рынке трансграничные переводы из России в Армению и обратно, которые в короткий срок позволяют отправлять деньги родным и близким. Наша основная задача – сохранить и продолжать наращивать свои позиции на банковском рынке страны за счет привлечения новых клиентов, трансформации сети и вывода на рынок новых продуктов и услуг», - подчеркнул генеральный директор – председатель директората ВТБ (Армения) Ара Авагян.
ВТБ (Армения) с 2004 г. является дочерней структурой российского банка ВТБ. Клиентам всех сегментов доступны 53 отделений, свыше 200 банкоматов и более 50 терминалов самообслуживания по всей стране.