Կոմունալ վճարումներ հեռակա եղանակով
Դեռ երբեք այսքան հեշտ և հարմարավետ չի եղել կոմունալ, հեռահաղորդակցման և ինտերնետ ծառայությունների համար վճարելը: ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն իր հաճախորդներին հնարավորություն է ընձեռում վճարել կոմունալ ծառայությունների դիմաց Բանկի բանկոմատների լայն ցանցի միջոցով օնլայն ռեժիմում օրվա մեջ 24 ժամ, ինչպես նաև Պարբերական վճարման հաձնարարական պայմանագրերի միջոցով, ինչը հնարավորություն է տալիս ավտոմատ կերպով ամսական վճարել կոմունալ ծառայությունների դիմաց:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը Ձեզ է առաջարկում կոմունալ վճարումների կատարման նպատակով ձևակերպել «Պարբերական վճարման հանձնարարականի պայմանագիր» /ՊՎՀՊ/, որն հնարավուրություն է տալիս յուրաքանչյուր ամիս ՊՎՀՊ եղանակով կատարել կոմունալ վճարումներ, ինչպես նաև մինչ վճարման ավտոմատ կատարվելը, SMS–հաղորդագրության միջոցով տեղեկանալ յուրաքանչյուր կոմունալ ծառայության գծով իրենց պարտքի մասին` ստուգելով և համեմատելով պարտքի գումարն իրենց հաշվից գանձված գումարի հետ, որից հետո ավտոմատ կկատարվի վճարումը:
- Ժամանակի խնայում ! Ձեր կոմունալ պարտքի վերաբերյալ SMS-հաղորդագրություններն ուղարկվում են Ձեզ յուրաքանչյուր ամսվա 12-ին, իսկ կոմունալ պարտքի գումարը Ձեր հաշվից գանձվում է Ձեր իսկ կողմից ՊՎՀՊ-ում նշված օրը: Ընդ որում, ՊՎՀՊ-ում ըստ կոմունալ վճարման տեսակի հնարավոր է հաստատել սահմանաչափեր Ձեր հաշվից գանձվող գումարների նկատմամբ:
- Հարմար է ! Եթե Դուք կատարում եք մեկից ավել վճարներ մեկ տեսակի կոմունալի գծով /օրինակ` միաժամանակ վճարում եք էլեկտրաէներգիա սեփական բնակարանի և Ձեր ծնողների բնակարանի համար/, որոնց տարանջատումը և հաշվառումը նախկինում Ձեզ համար առաջացնում էր որոշակի բարդություններ, ապա այժմ Դուք հնարավորություն ունեք ձևավորելու կոմունալի վճարման խմբեր, տալ վերջիններիս անվանումներ և ըստ խմբերի առանձնացված եղանակով մինչև Ձեր հաշվից գումարի գանձումը ստանալու կոմունալի պարտքի վերաբերյալ տեղեկատվություն SMS-հաղորդագրության միջոցով` այդպիսով իսկ վերահսկելով հաշվից գանձվող կոմունալ վարձավճարների գումարները:
- Հեշտ է ! Յուրաքանչյուր SMS-խումբ կարող է ներառել տեղեկատվություն թվով մինչև 5 կոմունալ օպերատորների պարտքի վերաբերյալ: SMS-հաղորդագրություններն ուղարկվում են Ձեր կողմից նախապես նշված լեզվով, ինչպես նաև հաղորդագրությունում նշվում է Ձեր կողմից ձևավորված կոմունալի վճարման խմբի անվանումը:
«Պարբերական վճարման հանձնարարական պայմանագրի միջոցով կոմունալ վարձավճարների գանձման» ծառայության սակագներ
Պարբերական վճարման հանձնարարական պայմանագրի ձևակերպում | Անվճար |
Պարբերական վճարման հանձնարարական պայմանագրի (ՊՎՀՊ) շրջանակներում կոմունալ վարձավճարների վերաբերյալ ուղարկված յուրաքանչյուր SMS-հաղորդագրության արժեք¹ | 30 ՀՀ դրամ² |
¹Նախքան ՊՎՀՊ եղանակով կոմունալ վճարումների գանձումը Բանկը SMS–հաղորդագրության միջոցով հաճախորդին տեղեկացնում է յուրաքանչյուր կոմունալ ծառայության գծով վերջինիս պարտքի գումարի մասին: Ընդ որում, ծառայության շրջանակներում հնարավոր է ստեղծել կոմունալ վճարումների խմբեր և ըստ խմբերի առանձնացված եղանակով ստանալ կոմունալի պարտքի վերաբերյալ տեղեկատվություն SMS -հաղորդագրության միջոցով: Յուրաքանչյուր խումբ կարող է ներառել մինչև 5 կոմունալ վճարում:
²Ներառյալ ԱԱՀ
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը, Ձեզ ընձեռում է հնարավորություն շուրջօրյա իրականացնել կոմունալ վճարումներ Բանկի բանկոմատների միջոցով` տեղակայված ինչպես Երևանում, այնպես էլ ՀՀ մարզերում:
Բանկոմատների միջոցով Բանկի քարտապաններնը հնարավորություն ունեն առցանց կատարել տարբեր ծառայությունների վճարում հետևյալ հիմնական օպերատորների օգտին`
- Յուքոմ մոբայլ,
- Բիլայն բջջային/ֆիքս կապ
- ՎիվաՍել-ՄՏՍ,
- Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր,
- ՀայՌուսԳազԱրդ,
- Վեոլիա Ջուր,
- Հայջրմուղկոյուղի,
- Շիրակ ջրմուղկոյուղի,
- Լոռի ջրմուղկոյուղի,
- Արմավիր ջրմուղկոյուղի,
- Յուքոմ,
- Իդրամ:
Կոմունալ վճարումների ընդունման սակագներ
Բանկոմատների միջոցով իրականացված վճարումները շուրջօրյա և առցանց փոխանցվում են օպերատորին` անկախ Բանկի աշխատանքային ժամերից , իսկ վճարումների դիմաց որևէ միջնորդավճար չի գանձվում:
Ինչպե՞ս իրականացնել բանկոմատի միջոցով Կոմունալ վճարում
Բանկոմատի միջոցով կոմունալ վճարման իրականացման համար անհրաժեշտ է առաջնորդվել հետևյալ 7 պարզ քայլերով.
- Մուտքագրեք ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կողմից թողարկված քարտը բանկոմատ,
- Մուտքագրեք քարտի PIN-ծածկագիրը,
- Բանկոմատի էկրանին ընտրեք «Կոմունալ վճարումներ» ծառայությունը,
- Այնուհետև ընտրեք այն կոմունալ օպերատորին, որի օգտին ցանկանում եք կատարել վճարումը,
- Մուտքագրել բաժանորդային կոդը կամ ֆիքսված հեռախոսահամարը, որին կցված է տվյալ բաժանորդային կոդը,
- Մուտքագրեք վճարման գումարը (կամ բանկոմատի էկրանին ընտրեք առաջարկվող ֆիքսված գումարներից որևէ մեկը),

Дистанционный способ коммунальных платежей
Еще никогда не было так просто и удобно оплачивать коммунальные, телекоммуникационные и интернет услуги.
Банк ВТБ (Армения) предлагает своим клиентам возможность оплатить за коммунальные услуги через широкую сеть банкоматов в режиме онлайн 24/7,
а так же через оформления договора периодического платежного поручения для автоматической оплаты коммунальных платежей ежемесячно.
Банк ВТБ (Армения) предлагает Вам осуществление коммунальных платежей через оформление договора периодического платежного поручения (ДППП), при этом Вы каждый месяц будете информированы о своих задолженностях по коммунальным платежам посредством SMS сообщения, проверяя и сравнивая сумму задолженности с суммой списания с их счета.
- Экономия времени! SMS сообщения о Ваших коммунальных задолженностях будут отправлены 12-ого числа каждого месяца, а фактическое списание с Вашего счёта будет осуществлено по дате, указанной Вами в ДППП. При этом, по каждому виду коммунального платежа есть возможность установления лимитов на взимание со счёта суммы.
- Удобно! Если Вы осуществляете более одного платежа по одному и тому же типу коммунальной услуги (например, одновременно платите за электроэнергию для своей квартиры и квартиры родителей), разделение и учёт которых ранее вызывало некоторые проблемы, то теперь Вы имеете возможность формировать группы коммунальных выплат, дать наименования данным группам и разделённым образом получать SMS сообщения о Ваших коммунальных задолженностях до списания суммы с Вашего счёта, таким образом, контролируя списанные с Вашего счёта суммы коммунальных задолженностей.
- Легко! Каждое отправленное SMS сообщение может включать информацию о коммунальных задолженностях до 5-и операторов. SMS сообщения отправляются по выбранному Вами языку, также в SMS сообщении указывается наименование созданной Вами группы.
Условия и тарифы услуги "Взимание коммунальных платежей через оформление договора периодического платежного поручения"
Оформление договора периодического платежного поручения | Бесплатно |
В рамках договора периодического платежного поручения (ДППП) стоимость каждого отправленного SMS сообщения о коммунальных платежах¹ | 30 драм РА² |
¹ Банк информирует клиента посредством SMS сообщения о сумме задолженности по каждому виду коммунальной услуги до взимания коммунальных платежей по ДППП. При этом, в рамках услуги возможно формировать группы коммунальных платежей и получать информацию посредством SMS сообщений отдельно по группам. Каждая группа может содержать до 5-и коммунальных платежей.
² Включая НДС
Банк ВТБ (Армения) предоставляет возможность круглосуточно осуществлять коммунальные платежи через широкую банкоматную сеть, размещённую, как в Ереване, так и во всех регионах РА.
Картодержатели Банка в режиме онлайн могут осуществлять платежи в пользу следующих основных операторов через банкоматы Банка:
- Юком Мобайл,
- Билайн фикс/моб. связь
- ВиваСел-МТС,
- Электрические сети Армении,
- АрмРусГазАрд,
- Ереван Джур,
- АрмВодоКанал,
- Ширак Водоканал,
- Лори Водоканал,
- Армавир Водоканал,
- Юком,
- Идрам.
Тарифы приема коммунальных платежей
Платежи, осуществлённые через банкоматы, круглосуточно в режиме онлайн передаются оператору, вне зависимости от рабочих часов Банка, а для осуществления платежа комиссия не взимается.
Для осуществления коммунальных платежей через банкоматы необходимо следовать следующим 7-и простым шагам:
- Введите в банкомат карту, выпущенную Банков ВТБ (Армения),
- Внедите PIN код карты,
- На экране банкомата выберите услугу «Коммунальные платежи»,
- Далее выберите коммунального оператора, в пользу которого хотите осуществить платёж,
- Введите абонентский код или номер фиксированного телефона, к которому прикреплён данный абонентский код,